HDP'li Pervin Buldan'ın Cemil Bayıkla fotoğrafı olay yarattı: "Çözüm sürecinde gidin görüşün, fotoğraf da getirin diyen iktidardır!"

HDP'li Pervin Buldan'ın Cemil Bayıkla fotoğrafı olay yarattı: "Çözüm sürecinde gidin görüşün, fotoğraf da getirin diyen iktidardır!"

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticisi Cemil Bayık'la olan fotoğrafı gündem oldu. Paylaşılan fotoğrafla ilgili HDP'li isimlerden dikkat çeken açıklamalar geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın 2014 yılında Çözüm Süreci'nde sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf yeniden gündeme geldi. İktidara yakın isimler HDP'li Buldan'ın PKK'lı terörist Cemil Bayık ile olan fotoğrafları üzerinden Buldan ve HDP'ye yüklendi.

Paylaşımın eski olduğunu hatırlatan HDP'li isimler ise iktidar yanlılarına tepki gösterdi.

HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Pervin Buldan ile Cemil Bayık'ın fotoğrafları üzerinden HDP'ye eleştirilerde bulunan Nedim Şener'in paylaşımına ilişkin dikkat çeken şu ifadeleri kullandı:

ekran-goruntusu-2022-06-22-195328.jpg

"TEK BİR SÖZÜNÜZ VAR MI SÖZDE GAZETECİ"

"Alçağın biri ortaya bir yalan atmış memleketin bütün sazanları da atlamış! Söz konusu paylaşım Çözüm Sürecine ait o dönemde çekilmiş ve paylaşılmış. O dönem gidin görüşün ve fotoğrafta getirin diyen iktidar ve devlet yetkililerine diyecek tek bir sözünüz var mı sözde gazeteci!"

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da Kaçmaz'ın ifadelerini retweet yaptı.