Hem iç savaş tehdidinde bulundu hem de mağdur edebiyatı yaptı

Hem iç savaş tehdidinde bulundu hem de mağdur edebiyatı yaptı

Soruşturmanın ardından Ahmet Maranki, AKP’ye yakın Yeni Akit gazetesindeki köşesinde ilk kez açıklamada bulundu.

Akit TV’deki programa katılan Ahmet Maranki, AKP seçimlerde eğer başarısız olurlarsa “Belgrad Ormanı'na gömdüklerini çıkararak savaşacaklarını” söylemişti. Maranki’nin bu tehdidi üzerine hakkında soruşturma başlatıldı.

Soruşturmanın ardından Ahmet Maranki, AKP’ye yakın Yeni Akit gazetesindeki köşesinde ilk kez açıklamada bulundu.

Maranki’nin “Belgrad Ormanı'nda ağacın dibinde, talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa artık, 'Bismillahirrahmanirrahim' diyeceğiz...” sözleriyle kast etiği şeyin “silah” değil “öfke” olduğunu söylemesi dikkat çekti.

Ahmet Maranki, “15 Temmuzculara, topa, tanka karşı vatani savunmanın bedeli... !” başlıklı yazısında “Askerlik dışında silahla işim olmadı! İhtiyaç da duymadık zaten! Bizim silahımız vatan, millet, bayrak, devlet, mukaddesat ve insanlık düşmanlarına karşı olan öfkemizdir!” ifadelerini kullandı.

“BELGRAD ORMANLARINA GÖMDÜĞÜMÜZ ÖFKEMİZLE…”

“İki saatlik programın sonunda şayet yine bu ülkede seçilmiş hükümete, demokrasiye karşı bu necip milletin torunlarına karşı Osmanlı’nın son bakiyesi olan cumhuriyetimize karşı 15 Temmuz’da olduğu gibi topla tankla bir darbe teşebbüsü olursa ‘vatanı savunmak için’ Belgrad ormanlarına gömdüğümüz öfkemizle tankların önüne çıkıp vatanımızı savunuruz... Dedik” sözleriyle kendisini savunan Maranki, Akit TV’deki tehditlerini haberleştiren medyayı ise şöyle hedef gösterdi:

“Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Devlet Bahçeli’ye...

Hiçbir suç işlemediğimiz, kayda değer bir şey yapmadığımız ve konuşmadığımız halde başımıza böyle hadiseler gelen Türkiye Cumhuriyeti’nde;

63 yıllık tecrübeleriyle ve çok özel bilgi ve belgelerle bu olay sonunda şöyle bir hadiseyi sizinle paylaşmak istiyorum. Vardığım noktada devletin içinde ve medyada ve siyasi partilerde kripto insanlar büyük bir hazırlık içindedirler. En önemlisi de 15 Temmuz’da demokrasiyi, cumhuriyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı korumak için sokağa çıkan milletten ve onun destekçilerinden intikam almak isteyenlerin bilinenden çok çok fazla ve örgütlü olduğu bu hadise ile bir kere daha ortaya çıkmıştır!”