Hulki Cevizoğlu 'Kanal İstanbul'a evet' dedi, Metiner'i ve Yeni Akit'i sevindirdi

Hulki Cevizoğlu 'Kanal İstanbul'a evet' dedi, Metiner'i ve Yeni Akit'i sevindirdi

Gazeteci Hulki Cevizoğlu'nun katıldığı bir programında "Ben Kanal İstanbul’a evet diyen bir Atatürkçüyüm" şeklinde konuşması eski AKP milletvekili Mehmet Metiner'i ve Yeni Akit'i sevindirdiği görüldü.

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, CNN Türk’te Akıl Çemberi programına katıldı. Programda Kanal İstanbul'a ilişkin sarf ettiği sözler ise AKP'liler tarafından sevinçle karşılandı. 

''EVET DİYEN BİR ATATÜRKÇÜYÜM''
"Ben Kanal İstanbul'a evet diyen bir Atatürkçüyüm" diyen Cevizoğlu, "Bunu benim gibi birisinin söylemesi çok önemli. Kanal İstanbul tartışmasını başka noktalara getirerek, arkalarına Atatürkçüleri alarak muhalefet yapma döneminin bitmesi gerekiyor" dedi. Hulki Cevizoğlu'nun bu sözleri  Atatürk karşıtlığıyla bilinen dinci Yeni Akit gazetesini sevindirdi.

Cevizoğlu'nun sözlerini haberleştiren Yeni Akit, Kanal İstanbul'un "önem"ini anlattığı sözlerine dikkat çekip "Atatürkçü geçinen partiler de Kanal İstanbul üzerinden sahte söylemlerle rant peşinde koşmayacaktır. Arkalarına Atatürk’ü alarak siyaset yapan muhalefetin artık ortadan kalkması gerekir” sözlerini aktardı.

METİNER'İN BÜYÜK MUTLULUĞU
AKP'li Mehmet Metiner de Cevizoğlu'na bu sözleri nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinden "Senin gibi Atatürkçü baş göz üstüne Hulki Cevizoğlu!" şeklinde yazdı.

 

292800-393x368.jpg