İBB Mezarlıklar Daire Başkanı açıkladı: “Günlük koronavirüsten 350-400 defin yapıyoruz”

İBB Mezarlıklar Daire Başkanı açıkladı: “Günlük koronavirüsten 350-400 defin yapıyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Ayhan Koç, İstanbul'daki vefat sayılarına ilişkin konuştu. Yaklaşık 1 aydır ölüm oranının 2,5 kat arttığını belirten Koç, “Normalde girdiğimiz 200-210 ölüm sayısı, 350-400 civarında seyrediyor" dedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Ayhan Koç, İstanbul'daki vefat sayılarına ilişkin konuştu. Yaklaşık 1 aydır ölüm oranının 2,5 kat arttığını belirten Koç, “Normalde girdiğimiz 200-210 ölüm sayısı, 350-400 civarında seyrediyor. Geçen yıla göre yüzde 30 artış var” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Ayhan Koç vefat sayılarına ilişkin TELE 1'den Engin Açar'a konuştu.

Açıklama yapan Koç, “Yaklaşık bir aydır ölüm oranında bir artma var. Geçen yılın son üç ayında rakamlar 2-2.5 katına çıkmıştı. Yine ona yaklaşan bir süreç söz konusu. Normalde girdiğimiz 200-210 ölüm sayısı, 350-400 civarında seyrediyor. Geçen yıla göre yüzde 20-30 bir artış var.

Bulaşıcı hastalık nedeniyle ölenlerin sayısı, pandeminin başlangıcından bugüne kadar olan sürede 20 binin biraz üzerinde. Hastanelerin yoğun bakımlarındaki yoğunluğun aynısı bize de yansıyor.

Bize gelen hiçbir ölüm raporunda, koronavirüs yazmadılar. Bugüne kadar hiç gelmedi öyle bir rapor. Bugüne kadar direkt koronavirüs nedeniyle ölen insan biliyorum ama böyle bir rapor gelmedi” ifadelerini kullandı.

ALİBEYKÖY GASİLHANESİ YİNE YOĞUN!

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden yurttaşların cenazeleri Alibeyköy Gasilhanesi’ne getiriliyor.

Cenaze araçlarının art arda getirildiği gasilhanede, tabutlar yan yana dizilmiş. Bir mahalle sakini, yoğunluktan dolayı ek binalar yapıldığını belirtti.