İBB'nin "6 bin yeni taksi" proje teklifi reddedildi!

İBB'nin "6 bin yeni taksi" proje teklifi reddedildi!

İBB'nin "6 bin yeni taksi" proje teklifi Bakanlık ve Valilik temsilcilerinin ret vermesi nedeniyle oy çokluğuyla reddedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin '6 bin yeni taksi' projesi teklifi Bakanlık ve Valilik temsilcilerinin ret vermesi nedeniyle üçüncü kez reddedildi. İBB Başkanı İmamoğlu, oylamanın ardınan Bakanlık ve Valilik temsilcilerine, “Talimat öyle geldi, mesajlardan görüyorum" dedi.
 
İBB Başkanı İmamoğlu'nun “İstanbul halkının taksi ihtiyacı olup olmadığına karar verecek makam, Bağcılar Oto Galerisi’ndeki birkaç taksi galericisi değildir” diyerek Haziran ayında İstanbul'a 6 bin yeni taksi plakası kazandıracaklarına ilişkin proje teklifi 3'üncü kez Ulaşım Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü (UKOME) toplantısında görüşüldü.
 
İBB tarafından UKOME toplantısına daha önce haziran ve eylül aylarında iki kez getirilmiş ve reddedilmiş olan teklif, Ulaştırma Bakanlığı ve İstanbul Valiliği temsilcilerinin oylarıyla üçüncü kez reddedildi. 
 
İBB Başkanı İmamoğlu, oylamanın ardından Bakanlık ve Valilik temsilcilerine, "Biz ısrarla getireceğiz. Talimat öyle geldi, mesajlardan görüyorum. Ben bu talimat sürecini halkın vicdanına havale ediyorum, her grubu bu konuda düşünmeye sevk ediyorum" dedi. 

Ekrem İmamoğlu ayrıca sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan bir gönderi paylaştı. İmamoğlu gönderisinde, "İstanbul'un talebi olan yeni taksi sistemi, talimatlarla verdirilen oylarla UKOME'de reddedildi. Bu ret kararı teklifin tekrar gelmesine mani değil. 16 milyon İstanbullu’ya ve binlerce taksi sürücüsü esnafımıza verdiğimiz sözün takipçisiyiz. Doğru, er geç karşılığını bulur" ifadelerini kullandı.

opera-anlik-goruntu-2020-11-26-170515-twitter-com.png