İlber Ortaylı'dan üniversitelerin ve KYK yurtlarının kapatılmasına tepki: "Nineme sorsan o da söyler sana..."

İlber Ortaylı'dan üniversitelerin ve KYK yurtlarının kapatılmasına tepki: "Nineme sorsan o da söyler sana..."

Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı uzaktan eğitim ve öğrenci yurtlarının depremzedeler için ayrılmasına tepki gösterdi.

Kafa TV'de konuşan Prof. Dr. İlber Ortaylı, Kahramanmaraş depreminin ardından ilk işin eğitime ara verilmesi, uzaktan eğitim ve öğrenci yurtlarının boşaltılması olmasına tepki göstererek şöyle dedi:

"BIRAKIN BU İŞLERİ, BUNLAR KOLAYINA GELDİ"

"Böyle 2-3 sene haybeden online olursa, üniversiteyi niye kapıyorsun? Ne lüzum var? Allah aşkına, harb-i umumide (Birinci Dünya Savaşı) millet üniversite okudu dünyada, tepede bombalar yağarken Almanya'da. İkide bir yok online yok bilmem ne. Bırakın bu işleri, bunlar kolayına geldi. Neneme sorsan o da söyler sana 'İşte üniversite binaları var yurt binaları var koy.' O öyle kolay olmuyor. Kötü niyetli demiyorum ama bu olmaz, başka bir tedbir düşünmen lazım. Bunlar hep planlama, bilgi işi."

"GSM ŞİRKETLERİ MAHKUM EDİLMELİ"

"GSM şirketlerinin kurduğu teknik sistemler de memleketine göre gelişiyor demek ki. Bu çok açık. Burada kurarken öyle kuruyor. Daha çabuk zengin olmak istiyor. Ben tüm telefon şirketlerinin, onları monte edenlerin mahkum olmasını istiyorum"