İmamoğlu'na yakın hesap duyurdu! Takipten çıkın, AKP satın aldı...

İmamoğlu'na yakın hesap duyurdu! Takipten çıkın, AKP satın aldı...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yakınlığı ile bilinen sosyal medya hesabı, o X hesabının AKP tarafından satın alındığını duyurdu.

Yerel seçimler yaklaşırken özellikle İstanbul'da sonuçların ne olacağını tüm Türkiye yakından takip ediyor. İmamoğlu ve Kurum arasındaki yarışın sonucu merak uyandırırken Ekrem İmamoğlu'na yakın olduğu bilinen 'Gençliğimiz Var' hesabından dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Gençliğimiz Var hesabı, yine X platformundaki İBB Haber isimli profilin AKP tarafından satın alındığını iddia etti. 

Yapılan paylaşımda "İBB Haber’i TAKİPTEN ÇIKIN! AKP Satın Aldı. ETKİLEŞİM VERMEYİN…" ifadelerine yer verildi.

ekran-goruntusu-2024-02-20-202309.png

SOSYAL MEDYA SAVAŞI

"İETT'de ne oluyor?" başlığı ile  paylaşım yapan ibbhaber sayfası ise Gençliğimiz Var hesabının paylaşımına şu yanıtı verdi:

"20 Şubat 2024 tarihine not. İBB Haber, Eylül 2019’dan bugüne İstanbul’un sorunlarını ve umutlarını hak, hukuk ve adalet temelinde dile getirmeyi ilke edinmiş bir haber kanalıdır. Bugüne dek zor koşullarda nöbetini tuttuğumuz bu kavramların içi, karanlık ve organize bir koltuk sevdası yapılanması tarafından -adeta yemin edilmişçesine- boşaltılmaya başlanmıştır. Bunun en önemli örneğini Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayı’nda yaşadık. İBB Haber olarak bu süreçte parti içi çekişmelerin ve koltuk kavgalarının bir parçası haline getirilmek istensek de buna izin vermedik. Genel başkan değişimi sonrasında ise kamuoyunun gözü önünde Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik kesintisiz devam eden organize itibar suikastine üzüntüyle şahitlik ettik. İstanbul’un kaynaklarını adeta bir ahtapot gibi saran, kendilerine biat etmeyen herkese karşı öfke kusan zihniyet bizim şahsımıza karşı bir güvenlik tehdidi olmakla beraber bizden çok daha önemli olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne büyük bir tehdit haline gelmiştir. İBB Haber olarak İstanbul’u saran bu organize kötülükten uzak olduğumuzu sizlere bildirmek isteriz. Sayın Ekrem İmamoğlu bundan sonra bizim için İBB adaylarından sadece biridir. Anlamı ve manası bu kadardır. Bundan sonraki süreçte mücadelemiz adeta bir adalet yürüyüşü bir adalet arayışı olarak devam edecektir."

O HESAP DA MI EL DEĞİŞTİRDİ?

Öte yandan Büyükşehir Çalışıyor isimli sayfanın da ibbhaber gibi paylaşımlar yaptığı ve sayfanın el değiştirdiği iddiaları ortaya atıldı.