İmamoğlu’ndan Bahçeli'ye yanıt gecikmedi: "Onlarla polemiğe girmem"

İmamoğlu’ndan Bahçeli'ye yanıt gecikmedi: "Onlarla polemiğe girmem"

Koronavirüsün neden olduğu ölüm sayılarıyla ilgili açıklamalarından dolayı bugün MHP lideri Devlet Bahçeli'nin hedef aldığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu SÖZCÜ'ye düşüncelerini ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin partisinin grup konuşmasında koronavirüs kaynaklı vefat rakamlarını açıklamasından ötürü sert bir dille eleştirdiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan cevap gecikmedi.

SÖZCÜ’ye söz konusu konuyla ilgili değerlendirmede bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu şunları belirtti:

* “Ben parti genel başkanlarına saygı duyarım. Onlarla polemiğe girmem. Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek ve doğru tedbirlerin alınmasını sağlamaktır. Dünyada da örnekleri var. Bazen bir ülkedeki doktorun feryadı sayesinde, o ülkedeki sistem şeffaflığa dayalı olunca başarılar elde ediliyor.

*Benim derdim, sürecin şeffaflıkla yönetilmesidir. Vefat rakamlarını öğrenmek için genel başkanlar beni aramıştır. Ben de şeffaflıkla bilgi vermişimdir. Umuyorum ki Sayın Bahçeli de arar. Gerektiğinde ben de aramaktan imtina etmem, süreci paylaşırım.”

MHP LİDERİ BAHÇELİ NE  SÖYLEMİŞTİ?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı, bugün TBMM’de gerçekleştirilen partisinin grup toplantısında şunları dile getirmişti:

* “Özellikle vaka ve vefat sayılarıyla ilgili korku uyandıranların bize göre niyeti kötüdür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı'nın Sağlık Bakanlığı'nın verilerini tekzip eden laçka açıklamalarının itibar edilecek hiç bir yanı yoktur.

* Böylesi bir dönemde siyasi çıkar peşinde koşmak gafilce bir yaklaşımdır. Sağlık Bakanımızın geceli gündüzlü mücadele ederken, belediye işlerinden başka işlere burnunu sokan bu kendini bilmezin amacı nedir?

* Virüsün bir siyaset ve ekonomik krize yol açması, demokrasi dışı oluşumları tetiklemesi mi amaçlanmaktadır. Covid-19'un meslek hastalığı sayılması konusunda TBMM'de üzerimize ne düşüyorsa yapacağımızın teminatını veriyoruz.”