İmamoğlu'ndan Kavuncu'ya destek: Böyle iyi insanlar bazen iftiraya uğrarlar. Siyasette bu var

İmamoğlu'ndan Kavuncu'ya destek: Böyle iyi insanlar bazen iftiraya uğrarlar. Siyasette bu var

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın "FETÖ'cü" olmakla suçladığı İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya destek verdi.

İmamoğlu, Kavuncu ile görüştüğünü belirterek, "Böyle iyi insanlar bazen iftiraya uğrarlar. Siyasette bu var.  Çok düzgün, karakterli bir siyaset yapma anlayışı olan bir dostumuz. Hukuki mücadelesini vereceği konusunda kararlılık gösteriyor. Allah herkesi iftiradan korusun" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın "FETÖ'cü" olmakla suçladığı İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya destek verdi. İmamoğlu, Kavuncu ile görüştüğünü belirterek, "Böyle iyi insanlar bazen iftiraya uğrarlar. Siyasette bu var.  Çok düzgün, karakterli bir siyaset yapma anlayışı olan bir dostumuz. Hukuki mücadelesini vereceği konusunda kararlılık gösteriyor. Allah herkesi iftiradan korusun" dedi.

YOL ARKADAŞI OLMAKTAN GURUR DUYDUĞUM İNSAN

İmamoğlu, İYİ Parti’de yaşanan söz konusu tartışmayı, katıldığı bir TV programında değerlendirdi. İmamoğlu şöyle konuştu:

“Buğra başkanımızla konuştum. Benim gerçekten yol arkadaşı olmaktan gurur duyduğum, tanımaktan da keyif aldığım, farklı siyasi partilerde olsak da gerçekten dünyaya ve ülkemize aynı pencereden büyük oranda bakabildiğim bir insanla tanışmış olmanın büyük keyfini yaşadım. Hatta İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e bana böyle bir siyasi yoldaş verdikleri için teşekkür bile ettim birkaç kez. Böyle iyi insanlar bazen iftiraya uğrarlar. Siyasette bu var. İnanın ben uğradığım iftira sayısını unuttum. Nelere benzetilmedim ki? Bunu dönem dönem kendi partimden insanlardan da yaşadım farklı zaman dilimlerinde. Onun için Buğra beye hiç üzülmemesini söyledim. Zaten ‘Hiç üzülmedim, kendimi biliyorum’ dedi. Çok düzgün, karakterli bir siyaset yapma anlayışı olan bir dostumuz. Hukuki mücadelesini vereceği konusunda kararlılık gösteriyor. Allah herkesi iftiradan korusun.”