İmamoğlu'ndan Murat Kurum'un türkü söyleyip dans etmesi hakkında bomba yorum

İmamoğlu'ndan Murat Kurum'un türkü söyleyip dans etmesi hakkında bomba yorum

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP'li rakibi Murat Kurum'un türkü söyleyip daha sonra da dans etmesi ile ilgili yorumda bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP'li İstanbul adayı Murat Kurum'un dans ve türkü söyleme performansını değerlendirdi.

İmamoğlu'nun Artİstanbul Feshane'de parlamento muhabirleriyle bir araya geldiği toplantının detayları ortaya çıkmaya başladı.

Göreve ilk kez talip olduğu Kasım 2018'den bu yana kampanyalarını 'centilmenlik' ve 'pozitif bir dil' ile birlikte 'kendini savunmaktan geri durmayan' bir anlayışla yürüttüklerini söyleyen İmamoğlu, buna karşın bir 'medya asimetrisi' yaşandığı eleştirisini dile getirdi.

"UTANÇ KAVRAMININ NİRVANASI OLARAK GÖRÜYORUM"

Edinilen bilgiye göre İmamoğlu, söz konusu durumla ilgili olarak "Bu bizi yoruyor. İki kampanyamız da belli kanalar tarafından parasıyla dahi başta devletin kanalında anlatılamıyor. TRT meselesini utanç kavramının nirvanası olarak görüyorum. Siyasi erkin utanç madalyası göğüslerinden duracak. Alt etmek için davet edilmiştim ama kendileri alt edildi" diye konuştu.

"TAHAMMÜL EDEMEDİM"

Toplantıda dikkati çeken detaylardan biri de İmamoğlu'nun Murat Kurum'un dans performansıyla ilgili yaptığı yorum oldu:

"Çok kötü... Hiç denememiş hayatında, bari deneme. Türkü söylemesine de, ona da tahammül edemedim. Ben de kötü söylüyordum bir dönem, ama 27 yaşında komşum vardı, 9 sene komşuluk yaptım, Allah razı olsun onun sayesinde şarkıyı söyleme değil eşlik etme konusunda muazzam bir aşama kat ettim. Umarım hayatında Murat Bey’in de öyle bir komşusu olur. Çünkü sesin terbiyeye ihtiyacı var.

"BİRAZ SIKINTILI BİR DURUM"

Ben o dönemde sesimi terbiye etmiştim. Ama bence çalışmamış, hiç oynanamamış. Olur böyle şeyler, yapabildiğini yapmaya devam etsin bence. Yapamadığını denemek o platform değil... Biraz sıkıntılı bir durum."