İnce'den Erdoğan'a: 'İspatlamazsan namertsin' diyor, ispatlamazsam namerdim

İnce'den Erdoğan'a: 'İspatlamazsan namertsin' diyor, ispatlamazsam namerdim

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Trabzon'da konuştu.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Trabzon mitingine yağmur, çamur demeden binlerce vatandaş akın etti. İnce mitingde yaptığı konuşmada Erdoğan'a 'yüreğim yetiyorsa televizyonda karşıma çık' dedi. İnce, Erdoğan'ın FETÖ lideri Fethullah Gülen'e gidip hicazet aldığı iddiasını yeniledi ve bir adım öteye giderek 'ispatlamazsam namerdim' dedi. İnce, Erdoğan'a diploma ve İsrail üzerinden eleştirilerde bulundu. İnce diploma konusunda Erdoğan'ın sesisinin çıkmadığını söyledi. İsrail konusunun her seçim döneminde malzeme yapıldığını, ancak Erdoğan ve AKP'nin miting yapmaktan başka birşey yapmadıklarını söyledi.

İnce, Samsun mitinginde bisiklete bindiği fotoğrafların montajlanıp sanki camide biniyormuş gibi gösterenlere çok sert çıkarak; 'namussuz bunlar, terbiyesiz bunlar' ifadelerini kullandı. İnce; 'Montaj yapmayı FETÖ'den mi öğrendiniz?' diye sordu.

İnce'nin konuşmasından satır başları:

'Ben dedim ki partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen’e gidip icazet aldın mı? Bana diyor ki ‘ıspatlamazsan namertsin’, ben de diyorum ki; ‘ıspatlamazsam namerdim’. Bana bunu diyen kişi birlikte gittiğin kişi. Ben onu korumak amaçlı söylemiyorum. Ama 24 Haziran’dan sonra anlatacağım zaten. Ne dersem cevap veriyor bir tek diploma konusunda konuşmuyor.

570 bin öğrenci oy kullanacak. Türkiye’de 57 milyon seçmen var bunun sadece yüzde 7’si köylerde yaşıyor. Köylerde insan kalmamış. Nüfusun yarısı 11 büyük şehirde yaşıyor. Bizim insanları yeniden köyüne döndürmemiz lazım. Kadınlarla gençlerle başaracağız bu seçimi, 100 kadından 32’si kadın bunu 50’ye çıkaracağız. Kadının çalışması için her mahalleye bir kreş  açacağız. Çocuk kreşe kadın işe.

Doviz yükseliyor, durmuyor. Ekonomi bakanı kurlardan bana ne, başbakan dolsa ne olur dolmasa ne olur diyor. Bir zaman dolarınızı bozdurun dedi. İki sorum var bir sen kendinkileri bozdurdun mu? İki vatandaş seni dinledi bozdurdu. zarar etti bu zararı kim karşılayacak?

Köprülerde dolar üzerinden anlaşmayı niye yaptın? Kim yaptı? Ben mi verdim sen mi verdin? Benim bir sözüme cevap veriyor. Senin haddine mi dedi köprü yapmak dedi. Gel bir TV kanalına ben yalnız geleceğim yüreğin varsa gel karşıma, beş konu seç ben tek başıma geleceğim. Sorum şu Demirel’in yaptığı köprüden neden 10 liradan geçiyoruz da senin yaptığından neden 100 liraya geçiyoruz? O müteahitler babalarının ruhuna yapmışlar o projeleri de benim haberim yokmuş. Hazine arazi garantisi verince herkes yapar.

Bugüne kadar 6 vilayete söz verdiler sizde otomobil yapacağız diye. Erdoğan kapartoya  lastiğe talip, ben otomobilin beynine talibim beynine. Dünyada ilk yüz marka arasında bir tane Türk markası lazım.

İlk kez size bir yemek tarifi yapacağım;

'İLK KEZ SİZE BİR YEMEK TARİFİ YAPACAĞIM'

Kuru fasulye pilav tarifi yapacağım, 2 si bardağı Çin kuru fasulyesi alacaksanız, bu kuru fasülyenin içine 300 gram Sırbistan eti katacaksanız, bunları Rus doğal gazında ısıtacaksınız ayrıca bunları Fransız düdüklüsünde pişireceksiniz. Her gittiği yerde yerliyim milliyim diyor. Saray’daki mermerleri Hindistan’dan mı getirdin mi, Afyonkarahisar’dan mı kullanıyorsunuz?

Ne zaman Filistin’de bir karışıklık olsa bunlar miting derdinde. Diyoruz ki İsrail’i boykot et. Bir İsrailli Türkiye’ye gelmek istese İsrailliye vize yok. Böyle bir durumda yaptığı tek şey Filistin mitingi. Cumhurbaşkanı olduğumda Gazze’ye gideceğim söz.

Geçenlerde Samsun’da gençler bir bisiklet getirdiler. Sen diyor bisiklete bin, sen de ata bin ödeşelim. Ama bu ülkede baya bir namussuz ahlaksız var. Benim bisiklet fotoğrafımı caminin içine yerleştirmiş sanki caminin içinde geziyorum. Bunlar namussuz Ahlaksız insanlar. FETÖ’den mi öğrendiniz bu montajlamayı?

Bunlar beni iMenderes gibi idam eder diyor. Korkma sen korkma, CHP var engel oluruz. Menderes kim sen kim? Rahmetli Menderes oğluna ben başbakan iken sen ticçaret yapamazsın diyen adam. Senin onunla ne ilgin var. Merak etme böyle bir şey yapmak isteyen olursa karşısına çıkarız, dikiliriz sana destek çıkarız, kemse sana dokunamaz ama böyle bir şey ortada yokken sömürü yapma.'