İŞKUR'dan iş kurmak isteyenlere hibe müjdesi

İŞKUR'dan iş kurmak isteyenlere hibe müjdesi

İŞKUR Isparta İl Müdürü Mustafa Höke, engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurması adına hibe desteği verileceğinin müjdesini verdi.

İŞKUR'dan engelli ve eski hükümlülerin iş kurması için hibe desteği müjdesi geldi. İŞKUR Isparta İl Müdürü Mustafa Höke, ilgili kişilere 150 bin TL'ye kadar hibe desteği sağlanacağını açıkladı.

İŞKUR Isparta İl Müdürü Mustafa Höke, engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurması için 150 bin liraya kadar hibe desteği sağlanacağını duyurdu. Başvuru tarihleri de belli oldu.

mustafa-hoke.jpg

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ HİBE DESTEĞİ

Höke yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Engelli ve eski hükümlü hibe desteği, engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın kendi işini kurmalarını amaçlayan ve işlemleri İŞKUR tarafından yürütülen hibe destek programıdır. Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın, kurmayı düşündükleri iş hakkında projelerini hazırlayarak Isparta İŞKUR'a sunmaları gerekiyor.

ENGELLİ GİRİŞİMCİLERE 150 BİN TL, ESKİ HÜKÜMLÜ GİRİŞİMCİLERE 110 BİN TL HİBE

Hazırlanacak projeler, kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından değerlendiriliyor. Komisyon değerlendirmesi sonrasında kaynak tahsis edilmesine karar verilen projelerde, başvuru sahibinin talep etmesi halinde, Isparta İŞKUR tarafından engelli girişimci adaylarına 150 bin TL, eski hükümlü girişimci adaylarına 110 bin TL'ye kadar hibe desteği sağlanabiliyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 31 ARALIK 2023

2024 yılı ilk dönemde de girişimci engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızı bekliyoruz. Başvurular 15 Aralık 2023 tarihine kadar e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecektir. Elden veya posta yolu ile yapılan proje başvuruları kabul edilmeyecektir."