İsmailağa cemaatinin yeni lideri kim olacak? Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir, Cübbeli Ahmet Hoca cemaatin neresinde?

İsmailağa cemaatinin yeni lideri kim olacak? Mahmut Ustaosmanoğlu kimdir, Cübbeli Ahmet Hoca cemaatin neresinde?

İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ölmesinin ardından Ustasomanoğlu'nun kim olduğu ile ilgili araştırmalar yapılmaya başlandı. Cemaatin yeni lideri kim olacak sorusu da en çok sorulanlar arasında yer aldı.

mahmud-efendi-hazretleri-cubbeli-ahmet-hocaya-neden-yaziklar-olsun-dedi-850x479.png

MAHMUT USTAOSMANOĞLU KİMDİR?

İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, 1927 yılında hayata gözlerini açtı. Trabzon Of ilçesine bağlı Tavşanlı köyünde doğan Ustaosmanoğlu, 1951'de Sivas Divriği'ye vaiz olarak atandı ve 1954 yılından 1996 yılına kadar İsmailağa Camii'nde imamlık görevi üstlendi.

2010 yılında İstanbul’daki "Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu"nun ardından kendisine "İslam’a Üstün Hizmet" ödülü verildi.

İlk eşi Zehra Ustaosmanoğlu’nun 1993'te ölmesinden sonra Mahmut Ustaosmanoğlu, Müşerref Ustaosmanoğlu ile dünya evine girdi.

ahmet-ve-mahmut-hoca.jpg

İSMAİLAĞA CEMAATİNİN YENİ LİDERİ KİM OLACAK? 

Cemaatin medyadaki popüler ismi "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün İsmailağa'nın yeni lideri olabileceğine ilişkin yorumlar yapılıyor. 

17 Ağustos 1999'daki büyük İstanbul depreminin ardından "Mevla faiz ve zina yuvalarını vurdu" sözleri üzerine 13 ay hapis cezasına çarptırılan Cübbeli Ahmet, daha sonra sarf ettiği sözlerinden dolayı pişman olduğunu söyledi. 

Ekim 2011'de ise Karagümrük çetesi olarak tanınan suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Cübbeli Ahmet Hoca, 2012'de tahliye edildi. 

efendi-hz-silivride-icazete-katildi-video-h3766.jpg