İstanbul'a 1987 kışı geri mi geliyor! Meteoroloji'den peş peşe uyarılar

İstanbul'a 1987 kışı geri mi geliyor! Meteoroloji'den peş peşe uyarılar

Beklenen kar yağışı hakkında ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten'den flaş açıklamalar geldi. Türkiye haritası paylaşan Kerem Ökten, geçtiğimiz yıl yaşanan kar yağışını hatırlatarak dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki hafta birçok ilde ve başta İstanbul'da kar yağışının beklendiğini açıkladı.

Ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten ise iddialı açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin kar haritasını paylaşan Ökten, yakın zamanda kar yağışının başlayacağını duyurdu.

Meteoroloji Uzmanı Ökten, kar yağışı ve vortex ile ilgili de çeşitli bilgileri paylaştı. Geçtiğimiz yıl İstanbul'da yaşanan vortex ve kar yağışını hatırlatan Ökten, "Bu sene daha güçlü olacak" dedi.

Ökten şöyle konuştu: 

“İstanbul için modellerin mutabık olmaya başladığı bir sistem var. Bir çok senaryo bize vortex veriyor. Yani 24 Ocak 2022'deki gibi. Karadeniz suyu bu sene çok sıcak. Geçen seneki vortex enerji olarak 3 atom bombası gücündeydi. Bu seneki 5'e çıkabilir. Yakında açıklama yapacağım” dedi.

Ökten, İstanbul’un kar durumu hakkında ise, “Kar haritasında İstanbul'a takılmayın. İstanbul'u adım adım artırıyor. Her güncelleme artacak” ifadelerini kullandı.

1.png

Sosyal medya hesabından harita paylaşan Kerem Ökten, "Şu görüntünün güzelliğine bir bakabilir misiniz? Mor renkler ve tonları kar. Ülkenin yarısı etkili kar alırken, Karadeniz'den mor renkler Marmara'ya yola çıkmış" ifadelerini kullandı.