İstanbul’da çok sayıda PKK'lı yakalandı

İstanbul’da çok sayıda PKK'lı yakalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne(TEM) bağlı polis ekipleri, PKK/KCK terör örgütüne yönelik 26 şüphelinin yakalanması amacıyla operasyon düzenlendiği bildirildi.

Operasyon kapsamında önceden belirlenen 28 adreste arama yapan polis ekipleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldığı bildirildi. Gözaltına alınanlar sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğü öğrenildi. Operasyona, özel tim polisleri de katılım gösterirken belirlenen adreslerde polis ekipleri arama yaptı. Operasyon kapsamında Fatih’te bulunan 5 katlı bir binanın en üst katındaki bir derneğe de giren polis ekipleri içeride arama yaptığı öğrenildi.

Operasyon kapsamında girilen adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildiği öğrenildi. Operasyon düzenlenen adreste yakalanan şüphelinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar Haseki Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilerek sorgulanmak için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edildi.