İstanbul'da Şahkulu Sultan Vakfı'na silahlı saldırı

İstanbul'da Şahkulu Sultan Vakfı'na silahlı saldırı

Şahkulu Sultan Vakfı'nın Pendik şubesine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 kişi yaralandı.

Şahkulu Dergahı'nın İstanbul Pendik'teki şubesine silahlı saldırı düzenlendi. Deprem bölgesine gönderilmek üzere hazırlanan yardım paketleri TIR'lara yüklenirken silahlı bir kişi dergaha ateş açtı. Saldırıda 1 kişi bacağından yaralandı.

"SABOTAJ AMAÇLI GELMİŞLER"

Cumhuriyet'e konuşan ve tüm Alevi dernek ve federasyonlarına çağrıda bulunan Şahkulu Sultan Pendik Cemevi Şubesi yöneticileri, saldırganların saldırı sonrası aracı bırakıp kaçtıklarını belirterek, yaşanan olayla ilgili şu bilgileri paylaştı:

"Yardım malzemeleri götürecekken, bu şekilde önümüzün kesilmesi çok kötü. TIR'ımızın önünü kestiler. 'Bizim arkamızda kimler var, siz bunları biliyor musunuz? Buraya adam yığarız' dediler. Sabotaj amaçlı gelmişler, arabanın ön ve arka plakası yok. Şase numarasını patlatmışlar."

SALDIRGAN YAKALANDI

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, afetzedeler için yardım toplayan Şahkulu Sultan Vakfı'nın İstanbul Pendik şubesine silahlı saldırı gerçekleştirerek bir kişiyi yaralayan Ö.A., polis ekiplerince yakalandı. Gözaltına alınan şüphelinin 4 ayrı suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı.