İşte "128 milyar dolar nerede?" sorusuna Saray'ın ilk açıklaması!

İşte "128 milyar dolar nerede?" sorusuna Saray'ın ilk açıklaması!

"128 Milyar dolar nerede" kampanyasına ilişkin sıcak gelişmeler yaşanıyor. Konuya ilişkin olarak Merkez Bankası'ndan sonra Saray'dan ilk resmi açıklama yapıldı.

CHP'nin başlattığı ve Türkiye'nin rezervlerindeki 128 milyar doların buharlaştığı iddialarını içeren "128 milyar dolar nerede" kampanyasında sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Birçok ilde "128 milyar dolar nerede" afişleri indirilirken, Merkez Bankası Başkanı ilk kez bugün konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

MB'nin açıklamasından saatler sonra konuyla ilgili olarak Saray'dan ilk resmi açıklama geldi. Fahrettin Altun tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Tam 4 yıl önce milletimizin oylarıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tercih eden Türkiye, adeta bir devrim gerçekleştirmiştir. Türkiye, yeni sistemle birlikte siyasetin günlük kısır tartışmalarından sıyrılmış istiklal, istikrar ve istikbalimiz için büyük bir adım atmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte ülkemizde kuvvetler ayrılığı keskin bir şekilde tesis edilmiş, idarede hızlı karar alma ve uygulama dönemi başlamış, denge ve denetleme mekanizması daha işler ve aktif hale gelmiştir

Cumhurbaşkanımız sayın @RTErdogan liderliğinde bölgesel ve küresel alanda büyük bir ivme yakalayan ülkemiz eğitimden sağlığa, ekonomiden ticarete kadar birçok devrimi peş peşe gerçekleştirmiştir.

Ülkemizin yakalamış olduğu büyüme hızından rahatsız olanlar ülkemizin ve milletimizin aleyhine dur durak bilmeyen bir iftira ve karalama kampanyasına başladı.

Türkiye, yapay gündemlerle boğulsun, önünü göremesin istiyorlar. Çamur at, tutmazsa izi kalır diyorlar. Ülkemiz aleyhine ısrarla sürdürdükleri iftiralar kasıtlı bir planın parçası.

Eski Türkiye özlemi içinde, kendi imtiyazlarını yeniden kazanmanın derdindeler. Bunun için söylemeyecekleri yalan atmayacakları iftira yok. Yalan ve iftiralarının boyutu her geçen biraz daha büyüyor. Son günlerde “128 milyar dolar kayıp” iftirasıyla yalanlarına bambaşka bir boyut kattılar.

Merkez Bankası başta olmak üzere kurumlarımızı sadece görevlerini ifa ettikleri için itibarsızlaştırma yarışına girdiler. Aziz milletimiz uzunca bir zamandır bu zihniyetin hezeyanlarını ve iki yüzlülüğünü hayretle izlemektedir.

PKK İLE İTTİFAK YAPIP VATAN-MİLLET EDEBİYATI
Yalan söylerken utanmıyorlar. Terör örgütü PKK ile ittifak yapıp vatan millet edebiyatı yapıyorlar. IMF ile otel lobilerinde basılıp milli ekonomi çığırtkanlığı yapıyorlar.

Tek merkezden yönetilen kirli kampanyalardan medet umanlara bir kez daha sesleniyoruz;

1- Kaybolmuş tek 1 kuruş yoktur,
2- Hangi iftirayı atarlarsa atsınlar, aziz milletimizin selameti, ülkemizin birlik ve beraberliği, büyük ve güçlü Türkiye için hiç durmadan çalışacağız."