İşte Anadolu Kalkınma Kuşakları ve Merkez Türkiye...

İşte Anadolu Kalkınma Kuşakları ve Merkez Türkiye...

CHP lideri Kılıçdaroğlu, hazırlık aşamasına bizzat katıldığı seçim bildirgesini açıkladı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında bu iki dev projeyi açıkladı: Anadolu Kalkınma Kuşakları ve Merkez Türkiye Programı...

Kılıçdaroğlu, konuşmasında bu iki dev projeyi açıklarken, "Yurttaşının kaderini doğum yerinin belirlediği bir ülkede, toplumsal refahı sağlayamayız. AKP iktidarında bölgesel eşitsizlikler çok derinleşmiş, Türkiye’nin kişi başı en yüksek gelirli ili İstanbul ile en düşük gelirli ili Ağrı arasındaki uçurum yıllık 80 bin TL’ye ulaşmıştır. Anadolu’yu yeniden kalkındırmak için Beş Kalkınma Kuşağı’nı “Merkez Türkiye Projesi” çatısı altında eş zamanlı olarak yaşama geçireceğiz. Bu projeler ile hem bölgelerarası eşitsizlikleri ortadan kaldıracak hem de Türkiye’nin küresel ekonomiyle bütünleşmesini sağlayacağız.

'Merkez Türkiye Projesi' içinde bütünleştirilmiş, her biri kendi bölgesinin karşılaştırmalı üstünlüklerini öne çıkaran 5 Kalkınma Kuşağı, Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine öncülük edecektir." ifadelerini kullanmıştı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından #MilletİçinGeliyoruz hashtag'i ile Anadolu Kalkınma Kuşakları ve Merkez Türkiye projeleri hakkında bir video paylaştı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı o video: