İYİ Parti lideri Dervişoğlu tarih verdi! Emekliler için yıkım planı o zaman başladı...

İYİ Parti lideri Dervişoğlu tarih verdi! Emekliler için yıkım planı o zaman başladı...

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Meclis'teki parti grup toplantısında yaptığı konuşmada AKP için, "Garabetlerinizden ve aymazlıklarınızdan yorulduk artık. Defolun gidin" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin TBMM'deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında kadın cinayetlerine dikkati çeken Dervişoğlu, "Artık yeter kadınlarımızın üzerinden ellerinizi çekin. Bu milletin kürsüsünden sesleniyorum; Gelin kadın cinayetlerini sonlandırmak için çalışalım, bu vahşete son verelim. Garabetlerinizden ve aymazlıklarınızdan yorulduk artık. Defolun gidin" ifadelerini kullandı.

"EMEKLİLER İÇİN YIKIM PLANI 2008 YILINDA BAŞLAMIŞTIR"

Ekonomiye yönelik eleştirilerde bulunan Dervişoğlu, emekli aylıklarına yapılan zammın yurttaşla dalga geçmek anlamına geldiğini kaydetti.

Dervişoğlu, "AKP iktidarının söylediği ve yaptığı arasında her zaman olduğu gibi dağlar kadar fark var. AKP demek aldatmaca demektir, vatandaşa tuzak kurmak demektir. Emekliler için yıkım planı 2008 yılında başlamıştır. 2008 yılında sözde reform denilen değişimle emekli maaşı hesaplama sistemi değişti. Değişim yapılmasaydı bugün en düşük emekli maaşı 30 bin liranın üzerinde olacaktı" diye konuştu.

"MERİH DEMİRAL'I ANLINDAN ÖPÜYORUM"

Türkiye-Avusturya maçındaki "bozkurt" hareketi nedeniyle milli futbolcu Merih Demiral'a verilen cezayı da eleştiren Dervişoğlu, "Bozkurt Türklüğün sembolüdür, Merih Demiral'ı alnından öpüyorum" dedi.