İYİ Parti'de şok eden istifa! Meral Akşener: "En son ayrılacak arkadaşım diyebilirdim"

İYİ Parti'de şok eden istifa! Meral Akşener: "En son ayrılacak arkadaşım diyebilirdim"

İYİ Parti'nin yerel seçimlere tek başına girme kararının ardından partide istifa furyası devam ediyor. Son yaşanan istifa ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i bir hayli şaşırtmış.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere 'hür ve müstakil' olarak girme kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"BENİM GÖZÜMDE SON AYRILACAK ARKADAŞIMDI"

Partideki istifalara ilişkin de konuşan Akşener, kendisinin en çok şaşırdığı istifanın hangi isimden geldiğini de açıkladı. Akşener, İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun istifasına ilişkin,"Ayşe Sibel Hanım partimizden benim gözümde en son ayrılacak arkadaşım diyebilirdim. Parti kurulurken o dönemin şartlarında gelip bize kurucu oldu. Kararına saygı duyuyorum" dedi.

"BİR ÜÇÜNCÜ SEÇENEĞE İHTİYAÇ VAR"

Akşener, "Bu seçimde biz kendimizi doğru anlatabilirsek, seçmenimiz Türkiye'de yaşanan bu gri atmosferden kurtulmayı arzu ediyor. Bir üçüncü seçeneğe ihtiyaç var. Genel İdare Kurulumuzun aldığı 14 evet, 35 hayır ile biz yalnız, üçüncü bir yolu oluşturmaya gayret edeceğiz" dedi.

"ALINAN KARARDAN HOŞLANMAYABİLİR SAYGI DUYUYORUM"

Akşener, kendisine İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun istifasının sorulması üzerine şunları söyledi:

"Bizim partimizden ayrılan hatta ayrılırken bana iftira atan, hakaret eden arkadaşlarımız dahil hiç kimsenin aleyhinde ne yorum yaptım ne de onu üzecek, zora sokacak herhangi bir davranışım olmadı. Ayşe Sibel Hanım partimizden benim gözümde en son ayrılacak arkadaşım diyebilirdim. Parti kurulurken o dönemin şartlarında gelip bize kurucu oldu. Kararına saygı duyuyorum. Demokrasi üzerinden bakıldığında Sayın Yanıkömeroğlu alınan karardan hoşlanmayabilir ona da saygı duyuyorum. Kendisine başarılar diliyorum."