İYİ Partili Çömez, Süleyman Soylu'ya "ayakkabı numaralı" terör yanıtı

İYİ Partili Çömez, Süleyman Soylu'ya "ayakkabı numaralı" terör yanıtı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'daki konsolosluklarını kapatan ülkelere tepki gösterirken, Soylu'nun kullandığı sözlere İYİ Parti'den dikkat çeken bir yanıt geldi.

Avrupa'da İslam alemi için kutsal olan Kur'an-ı Kerim'in yakılmasıyla furyasının ardından İstanbul'daki konsolosluklarını bir bir kapatan Avrupa ülkelerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan tepki geldi.

"İSTİKLAL'DEKİ PATLAMAYI NEDEN HABER VERMEDİNİZ?"

Soylu, "Türkiye'ye karşı psikolojik bir harp yürütülmektedir! Bizi yılan gibi ısırmaya çalışanların kim olduğunu biliyoruz" diye konuştu. Bakan Soylu ayrıca İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıyı hatırlatarak "Madem erkenden haber alıyorsunuz İstiklal Caddesi'ndeki patlamayı neden haber vermediniz?" diye sorarken çok net konuştu ve "15 Temmuz'un arkasında da siz varsınız" sözünü bir kez daha yeniledi.

"SEN AYAKKABI NUMARALARINI BİLİYORUZ DEYİNCE GEREK Mİ DUYMADILAR ACABA"

Soylu'ya yanıt İYİ Parti'den geldi. İYİ Partili Turhan Çömez, Soylu'nun bu sözlerine şu yanıtı verdi:

"Soylu'dan konsolosluklara 'Madem o kadar çok biliyordunuz, PKK'nın İstiklal Caddesi saldırısını niye Türkiye'ye haber vermediniz?' Sen “teröristlerin ayakkabı numaraları dahil her şeyini biliyoruz” deyince gerek mi duymadılar acaba?"

ekran-goruntusu-2023-02-02-172746.png