İzmir'de iki yurttaşın yaşamını yitirdiği sel felaketi sonrası yaralar sarılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun çabasıyla gece boyunca trafiğin su baskını nedeniyle kilitlenen noktaları açıldı, ev ve işyerlerini su basan yurttaşlar da güne temizlikle başladı.

İzmir'de iki yurttaşın yaşamını yitirdiği sel felaketi sonrası yaralar sarılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun çabasıyla gece boyunca trafiğin su baskını nedeniyle kitlenen noktaları açıldı, ev ve işyerlerini su basan yurttaşlar da güne temizlikle başladı.


Metrekareye 126 kilogram yağış düşmesiyle dün hayatın durma noktasına geldiği İzmir'de sel felaketinin izleri siliniyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece boyunca trafiğin su nedeniyle tıkanan noktalarını açtı. Altınyol'daki su birikintileri giderilirken, sabah saatlerinde trafikte çok ciddi bir yoğunluk yaşanmadı. 2 bine yakın su baskını ihbarı sonrası geniş çaplı bir çalışma başlatılırken, işyerlerindeki sular tahliye edildi, Kemeraltı Çarşısı ve Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde ve kentin birçok noktasında esnaf da temizliğe başladı.

 

Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde 1973'ten bu yana esnaflık yapan Vahit Yüksek, "Balçık oldu her yer. Yağmur suyunu zamanında boruya verdiler. Denize vermiş olsalar böyle olmazdı. Araba büyüklüğünde boru var ama yağmur suyunu çekmiyor. Deniz suyu değil bu. Mahallelerden gelen yağmur suyu" dedi.

Alsancak'ta otoparkı tamamen sular altında kalan İşçimenler Apartmanı'nın görevlisi Göksel Efe de su tahliyesi için gelen itfaiye ekiplerine teşekkür etti.