Kabine değişikliğinin tarihi açıklandı!

Kabine değişikliğinin tarihi açıklandı!

AKP'nin çarşamba günü gerçekleşecek olan kongresi öncesi kabine revizyonunun açıklanacağı ve bakanlıkların bölüneceği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Kulislerde konuşulana göre, kabinede gerçekleşecek olan revizyonun, AKP'nin çarşamba günü gerçekleşecek olan kongresi öncesi açıklanacağı söyleniyor.

Milliyet’ten Aslıhan Altay Karataş’ın haberine göre, kongrede partinin üst düzey karar organı MKYK’de yüzde 70’e varan değişim bekleniyor.


 Listeye mevcut milletvekillerinden en fazla 15 ismin girebileceği ifade ediliyor. Yeni MKYK’de özellikle eski milletvekillerine ağırlıkla yer verilmesi bekleniyor. Kulislerde, bu hafta MKYK değişimi ile eş zamanlı olarak kabinede bir revizyonun planlandığı konuşuluyor. İhtimaller arasında, kabine revizyonunun çarşamba gününe kadar açıklanması dile getiriliyor. Böylece kabine dışı kalan bakanların MKYK’ye alınmasının gündeme gelebileceği öngörülüyor.

Yeni kabineye siyaset kökenli isimlerin alınacağı dile getirilirken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Hazine ve Maliye, Kültür ve Turizm, Çevre ve Şehircilik Bakanlıklarının bölünme ihtimali de kulislerde konuşulanlar arasında yer aldı.