Karamollaoğlu sert çıktı!: Siz kim oluyorsunuz!

Karamollaoğlu sert çıktı!: Siz kim oluyorsunuz!

“Adalet mülkün temelidir. Yani malımızın mülkümüzün değil, devletin temelidir” diyen Karamollaoğlu, ‘Ben 50+1 oy aldım benden hesap soramazsınız’ diyemez bir Cumhurbaşkanı. Milletvekili de diyemez bakan da diyemez." dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin 6. Olağan Gebze İlçe Kongresi'nde konuştu.

“Adalet olmadan huzur olmaz. Adalet mülkün temelidir. Yani malımızın mülkümüzün değil, devletin temelidir” vurgusunda bulunan Karamollaoğlu, “Bu da bizim 3. yıldızımızdır. Huzur ve barış olacak. Fikir ve inanç hürriyeti teminat altına alınacak, bu da adaletle korunacak. Olmadan olmaz."

"İşin ehli olmayan insanları büyük mevkilere getirirseniz, o zaman siz de hapı yutarsınız"

“Bu prensiplere dayanarak bizim dışımızda politika icra eden, bunu somutlaştıran ben başka bir görüş olduğu kanaatinde değilim şimdiye kadar. Yönetimde siz ülkenin problemlerini çözmek istiyorsanız; işi ehline vereceksiniz. Bu temel bir kuraldır. Hastanız varsa o hastanın derdiyle dertlenecek ehil bir doktor ararsınız. İnancına da bakmazsınız Amerika’da varsa gücünüz yetiyorsa Amerika’ya kadar götürürsünüz hastanızı. Arabanız bozulduysa seversiniz sevmezsiniz ama işi ehline en iyi ustaya verirsiniz tamirat için. O zaman arabanız çalışır. Ama siz benim yakınımdır deyip de işin ehli olmayan insanları büyük mevkilere getirirseniz, o zaman siz de hapı yutarsınız. Bu millet de hapı yutar. Şu anda karşılaştığımız sıkıntılar bundan kaynaklanıyor."

"HER KARARIN HESABINI MİLLETE VERMEK ZORUNDASINIZ"

Karamollaoğlu : Devleti yönetmeye talip olanlar şeffaf olmak mecburiyetindedir. Her yaptıkları işin, her attıkları adımın, her verdikleri kararın hesabını millete vermek mecburiyetindedir. Siz kim oluyorsunuz yahu? ‘Ben 50+1 oy aldım benden hesap soramazsınız’ diyemez bir Cumhurbaşkanı. Milletvekili de diyemez bakan da diyemez.”

"AMERİKA İSTEDİ DİYE IRAK MÜDAHALESİNE DESTEK VERDİK BİZ"

Batıda şeffaflık olduğunu ve hesap sorulduğunu belirten Karamollaoğlu, “Batıyı biz tenkit ederiz. Ben prensip itibarıyla menfaatperest oldukları için Batı’ya tam güvenemem. Ama şunu da görelim şeffaflık onlar da var. Hem de nasıl. İğneden ipliğe her attıkları adımı yöneticilerine soruyorlar. E biz niye sormayalım? Elbette sorarız. Dış politika tamamen bir keşmekeşe döndü. Bundan 20 sene önceki dış politikayla şimdikine bakın, birbiriyle taban tabana zıt. Amerika istedi diye Irak müdahalesine destek verdik biz. Meclis rıza göstermemesine rağmen. Amerika istedi diye biz Suriye’ye müdahale etmeye kalktık. Libya’daki kargaşa belli, işte Yemen belli. Amerika’nın derdi başka bizimkilerin derdi başkaydı. Amerika’nın bir tane derdi var: Büyük Ortadoğu Projesi adı altında büyük İsrail Projesi’ni kurmak” diye konuştu.