Karamollaoğlu'ndan 'erken seçim' açıklaması: Bir gece ansızın...

Karamollaoğlu'ndan 'erken seçim' açıklaması: Bir gece ansızın...

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Bir gece ansızın TEOG kaldırılıyor, üniversiteye geçiş sistemi değiştiriliyor. Bir gece ansızın belediye başkanları istifa ettiriliyor. Türkiye bir gece ansızın seçim kararıyla karşı karşıya kalabilir" dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanlarına da değinen Temel Karamollaoğlu, “Bu başkanlar niçin istifa ettiriliyor? İstifa etmek istemeyen başkanlar ‘gereği yapılır’ diyerek ne ile tehdit ediliyor?” diye sordu.

'ESAS PROBLEM, HER ŞEYİN BİR GECEDE ANSIZIN OLMASI'

Karamollaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Sayın Cumhurbaşkanı son günlerde "Bir gece ansızın gelebiliriz, bir gece ansızın vurabiliriz" ifadesini sıkça kullanmakta. Oysa Türkiye’nin esas problemi de budur. Her şeyin bir gecede ansızın olması. İşlerin düşünmeden ve planlanmadan yapılması.

Bir gece ansızın TEOG kaldırılıyor, üniversiteye geçiş sistemi değiştiriliyor. Bir gece ansızın belediye başkanları istifa ettiriliyor. Bu gidişle Türkiye bir gece ansızın seçim kararıyla karşı karşıya kalabilir. Öyle anlaşılıyor ki, iktidar attığı her adımı ülkeyi değil seçimi düşünerek atıyor.

'GİDİŞAT, AKP'NİN DAHA DA ERİMESİNE SEBEP OLACAK'

İktidardaki arkadaşlar zannediyorlar ki şahıslar değiştirilince problemler giderilecek ve kaybedilen oylar geri gelecek. Halbuki bu gidişat eriyen ve her geçen gün toplum nezdinde güvenilirliğini kaybeden AKP’nin daha da erimesine sebep olacaktır. Çünkü yürütülen süreç çok garip ve cevaplanması gereken önemli sorular var. Bunu hep birlikte yaşayarak göreceğiz.

Bu başkanlar niçin istifa ettiriliyor? İstifa etmek istemeyen başkanlar, "gereği yapılır" diyerek ne ile tehdit ediliyor? Eğer bu başkanların hukuksuz icraatları varsa neden yargı yolu değil de tehdit ve istifa yolu seçiliyor? Maalesef bu soruların hiç birinin net bir cevabı yok.