Karamollaoğlu'ndan  Saadet Partililere saldırıya ilişkin açıklama

Karamollaoğlu'ndan Saadet Partililere saldırıya ilişkin açıklama

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, partisinin üyelerine MHP'liler tarafından yapılan saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Polisi kınayan Karamollaoğlu, Gençler kanlar içerisinde yere düşünce şu an hastanede bulunan gencimiz de kendi silahını çekerek havaya bir kere ateş etmiş" dedi.

Ankara Konya yolu civarında gece saatlerinde bayraklama çalışması yapan Saadet Partililere MHP’li bir grup tarafından saldırı düzenlendi. 7 kişinin yaralandığı saldırının ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu hastanede yaralıları ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

'BU AYIPTIR, VİCDANSIZLIKTIR'

Karamollaoğlu konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gece saat 1 buçuktan sonra çok üzüntü verecek bir olay ile karşı karşıya kaldık. Gençlerimiz bayrak asarken maalesef bir saldırıya uğradılar. Saldıranlar da haksızlıklarını ortadan kaldırabilmek için gerekçe ürettiler. Bayrak indirme diye hiçbir şey yok. MHP’nin bayraklarından bir tanesi bile indirilmemiştir. Hatta gençlerimiz o kadar titizlik göstermişlerdir ki; MHP bayrakları sağlı sollu asıldıkları için ne olur ne olmaz farklı bir anlayış meydana gelir diye bayrakları sadece orta refüje asmışlar. Ama bilerek veya bilmeyerek sanki bayraklar indiriliyormuş gibi bir hava estirilmiş, arkasından maalesef gençlerimize hunharca saldırılmış. Şu anda içerde yatan gencimiz de belli, hastaneden tahliye edilen gençlerimizin de durumu belli. Eğer saldıranlar bu gençler olsaydı karşı tarafta da heralde birkaç tane yaralı olurdu. Ama şunu diyebilirler biz babayiğit adamlarız vururuz, ezeriz, kırarız… O da onların meslekleriyse diyecek bir şeyimiz yok. Ama bu ayıptır, vicdansızlıktır hakikatten."

'GENÇLER KANLAR İÇİNDE YERLERE DÜŞÜNCE SİLAHINI ÇIKARIP HAVAYA 1 EL ATEŞ ETMİŞ'

Karamollağlu konuşmasında havaya sıkılan silahla ilgili "Bu hadiseler olup, kanlar içerisinde gençler yere düşünce şu anda içerde bulunan gencimiz de kendi silahını çekerek havaya bir kere ateş etmiş çünkü ölümle karşı karşıya hissediyor kendisini. Bunu da tutup büyütmek bu da kabul edilebilir bir şey değil. Ben eminim ki gerekli tahkikat yapıldıktan sonra gerçekler ortaya çıkacak" ifadelerini kullandı.

'KILI KIPIRDAMIYOR POLİSİN'

Karamollaoğlu polisin tutumunu da kınayarak olaylar karşısında çabuk herekete geçmemesini şu sözlerle eleştirdi:

"Burada bir hadise var gelin bu hadiseyi önleyin deniyor. Kılı bile kıpırdamıyor polisin. Onun için gece bazı arkadaşları aradım bir kısmına ulaştım ümit ediyorum ki Ankara Valisi de, Başbakan da bu konuda hassasiyet gösterirler. Bir daha böyle hadiselerin bir daha tekerrür etmemesi için, herkesin mutedil olması, itidale gelmesi icap eder. Bundan dolayı üzüntümü ifade ediyorum. İnşallah da tekerrür etmez diyorum. Sizlere de teşekkür ediyorum”