Kastamonu'da yolcu otobüsü devrildi!

Ankara'dan Sinop'a giden yolcu otobüsü, Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde karşı şeride geçerek devrildi. Meydana gelen kazada 30 yolcu yaralandı.

Ankara'dan Sinop'a giden yolcu otobüsü, Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde karşı şeride geçerek devrildi. Meydana gelen kazada 30 yolcu yaralandı.

Kaza sabaha karşı Kastamonu-Sinop karayolu Taşköprü ilçesi Çetmi köyü mevkiinde meydana geldi. Ankara’dan Sinop'a gitmek için yola çıkan N.K.'nın kullandığı yolcu otobüsü, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı şeride geçerek devrildi. 

Çevredeki sürücülerin ihbarı sonucu kaza yerine jandarma ve çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Ters istikamette devrilen otobüsün yeni bir kazaya neden olmaması için jandarma ekipleri yolda önlem aldı. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde otobüste bulunan 30 kişinin yaralandığı belirlendi. Yaralılar sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonucu ambulanslarla Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere Taşköprü ve Kastamonu'daki hastanelere kaldırıldı.

ANKA