Katliamın yaşandığı Somali'ye hızır gibi yetiştik!

Katliamın yaşandığı Somali'ye hızır gibi yetiştik!

Somali, hafta sonu çifte bombalı saldırı dehşetiyle sarsıldı. Ülkenin başkenti Mogadişu'da yaşanan terör saldırısının ardından ölü sayısı 300'e çıkarken 200'ü aşkın yaralının da tedavi olduğu belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla gönderilen yardım ekipleri de Mogadişu'ya ulaştı.

Hafta sonu yaşanan saldırı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye’den gönderilen ambulans uçak ve tedavi malzemeleri bu sabah Somali’ye ulaştı. Reuters haber ajansının paylaştığı fotoğraflarda Hava Kuvvetleri’ne bağlı bir uçağın Mogadişu’ya indiği belirtilirken yetkililer ölü sayısında yeni bir açıklama yaptı.

Çifte saldırı sonrasında ölü sayısının 300’e çıktığını açıklayan yetkililer, “160 cesedin kimliği tespit edilemediği için hükümet tarafından o kişiler gömüldü. Hayatını kaybeden diğer insanların yakınları ise defin işlemleriyle ilgileniyor” ifadesini kullandı.
Reuters’a konuşan Medina hastanesi doktoru Aden Nur, “Ağır yaralı 8 kişi havaalanına ambulanslarla götürüldü ve buradan da tedavi için Türkiye’ye uçarılacak” açıklamasını yaptı.