Kılıçdaroğlu, AFAD raporuyla seslendi: "Erdoğan, seninle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bizim de kader planımızda bu varmış"

Kılıçdaroğlu, AFAD raporuyla seslendi: "Erdoğan, seninle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bizim de kader planımızda bu varmış"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, işaret ettiği saat 22.00'de Twitter hesabından bir video yayınladı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili yıkan korkunç depremin ardından bölgeye giderek incelemelerde bulunan ve bugün de Ankara'ya getirilen depremzedeleri hastanede ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Saat 22:00’de burada buluşalım" diyerek sosyal medya hesabından paylaşım yapmıştı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu işaret ettiği saatte bir video yayınladı. Kılıçdaroğlu paylaştığı videoda şunları söyledi:

"SARAYIN BU SÖZDE SİYASET ÜSTÜ DAYATMASINI KABUL ETMİYORUM"

"Halkımızın neyle karşı karşıya olduğunu, saray siyasetinin bizi nereye getirdiğini ve bu sözde siyaset üstü dayatmasını neden asla kabul edemeyeceğimi resmi bir rapor üzerinden anlatacağım. 

Siyaset üstüdür demek en kolayıdır ama ben öyle bir yerdeyim ki kolayı yapamam. Ben bu kırık cam parçaları üzerinde çıplak ayaklarımla yürümek zorundayım. Çünkü ben halkımın kavgasıyım."

Elindeki AFAD raporunu okuyan CHP lideri sözlerini şöyle sürdürdü:

"BUNLARI GÖRMEYEYİM Mİ?"

"Sevgili halkım AFAD kendi röntgenini çekmiş. AFAD'ın onurlu bürokratları tümüyle bunları yazmışlar ama dinleyen kim? Şimdi ben nasıl susayım? Siyaset üstü mü diyeyim? Bunları görmeyeyim mi? Kader planı mı diyeyim?"

"CAN KAYIPLARIMIZIN ULAŞACAĞI NOKTA MÜDAHELELERDEKİ YETERSİZLİKTEDİR"

"Deprem çok büyüktü ama depremden çok daha büyük olan koordinasyonsuzluktu, plansızlıktı, liyakatsızlıktı. Göz göre göre bu riskleri aldılar. Can kayıplarımızın ulaşacağı nokta depremin büyüklüğünden değil, müdahalelerdeki yetersizliktedir.

Erdoğan, seninle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bizim de kader planımızda bu varmış."