Kılıçdaroğlu çok sert konuştu: "YSK talep ederse demokrasiye darbe talebinde bulunmuş olur"

Kılıçdaroğlu çok sert konuştu: "YSK talep ederse demokrasiye darbe talebinde bulunmuş olur"

Partisinin genel merkezinde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Seçimler zamanında olacak" dedi. 14 Mayıs'a dair konuşan Kılıçdaroğlu, "Seçim zamanında olacak. Seçim savaş dışında ertelenemez. savaş için bile TBMM karar verir." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki CHP Genel Merkezi'nde, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin 10. gününde açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, iktidardan gelen 'seçimlerin ertelenmesi' yönünde taleplere de tepki gösterdi. 

"YSK DİLLENDİRİRSE 'DARBE' KABUL EDERİZ"

"Açık ve net söylüyorum, seçimler zamanında yapılacak" diyen CHP lideri, "Anayasa çok açık, afette seçim ertelenemez. TBMM’de de YSK’da da afet halinde seçimi erteleme diye bir olay yoktur, böyle bir yetki de yoktur. Söylüyorum, aklınızdan bile geçirmeyin. Bunu YSK talep ederse demokrasiye darbe talebinde bulunmuş olur" ifadelerini kullandı.

"ASRIN İHANETİ"

Öte yandan AKP'nin deprem sonrası sorumluluktan kaçmak için ortaya attığı 'asrın felaketi' ifadesine de değinen Kılıçdaroğlu, "Bu ülke için asrın felaketi tek adam rejimidir, Erdoğan'dır. Art arda felaketler yaşadık. Beceriksizliği ile bir önceki felaketi arar oldu. Asrın ihanetidir, asrın iş bilmezliğidir, asrın beceriksizliğidir" dedi.

"VİTAMİNSİZ GOEBBELS"

Kılıçdaroğlu ayrıca, "İletişim Başkanlığı, Erdoğan ne zaman batırırsa, yeni bir kavram servis etmeye başlıyor. Yaptıkları PR acizliklerini normalleştirme çabasıdır. Bu vitaminsiz Goebbels bunu daha önce de yapmıştı." ifadelerini kullandı.