Kılıçdaroğlu esnafa ve çiftçiye söz verdi! Alınan kredilerin faizleri tamamen sıfırlanacak

Kılıçdaroğlu esnafa ve çiftçiye söz verdi! Alınan kredilerin faizleri tamamen sıfırlanacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnafa ve çiftçiye aldıkları kredilerin faizlerini tamamen silme sözü verdi.Kılıçdaroğlu, "İktidar olduğumuzda, aldığınız kredilerin faizlerini tamamen sıfırlayacağım. Sadece ana parayı isteyeceğim" ifadesinde bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kirazlı - Halkalı Metrosu inşaat alanında düzenlenen törende konuştu.

"Buradan bütün esnaf kardeşlerimize sesleniyorum, iktidar olduğumuzda aldığınız o kredilerin faizlerini tamamen sileceğiz ve mağduriyetiniz telafi edeceğiz" diyen Kılıçdaroğlu, "Çiftçi kardeşlerime de sesleniyorum, onların da ciddi bir mağduriyeti var. Sizin mağduriyetinizi de kesinlikle çözeceğim. Aldığınız kredilerin faizlerini tamamen sıfırlayacağım. Sadece ana parayı isteyeceğim" dedi.

 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde:


Yine güzel bir İstanbul günündeyiz. İstanbullulara ekmek üretecek bir fabrikayı gezdik, birlikte gördük.

Yeni bir siyaset anlayışını Türkiye'ye getirmek istiyoruz. Siyaset halka hizmet etmekse, bütün belediye başkanlarımz 24 saati kullanıyor. Eğer siyasetçi kullandığı paranın halkın parası olduğunu bilir ve o çerçevede harcadığı her kuruşun hesabı verirse yeni bir siyasetin adımını atıyoruz demektir. Bütün belediye başkanlarımız aynı felsefeyele yola çıkıyorlar. Düşünebiliyor musunuz hükümetin dışardan aldığı krediden çok daha ucuza kredi bulabiliyorlar. Neden? Daha güvenilir. 

İstanbul aslında küçük bir Türkiye. İstanbul'un ulaşım sorununu çözemiyorsak dönüp bakmamız lazım. Temel atarsınız. Ondan sonrası önemli. Planlamasını yaptınız mı yapmadınız mı kaynağını buldunuz mu bulmadınız mı? Ondan sonrası önemli. Şanlıurfa'da şehir hastanesinin temeli 5 kez atılmış. Ortalıkta tuğla bile yok. Burada da benzer olay. Güzel açılışlar tamam temeller tamam. Arkası yok. Arkasını büyükşehir belediyesi başkanımız ekibiyle beraber yapıyor. 

Biz her kuruşun yerli yernde kullanılmasını isteriz. Çünkü biliriz ki o paranın içinde tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. 

Belediye başkanlarımıza engeller çıkarıyorlar, sanıyorlar ki biz bu engelleri çıkarırsak belediye başkanlarımız hizmet üretemez. Hayır efendim, belediye başkanlarıma söyledim asla şikayet etmeyeceksiniz. Göreviniz önünüze çıkan engeller ne olursa olsun onu aşıp yolunuza devam edeceksiniz. 

Sık sık tekrar ederim, devlet kinle yönetilmez, intikam duygusuyla yönetilmez. Devlet bilgiyle yönetilir, erdemle yönetilir. Asla ve asla eşi ehline verirken bir politik tercih içine girmeyin. O işi bilecek. Biz başarı istiyoruz. Bu metro bitecek. İşi ehline verdiğiniz zaman bu iş bitiyor. Finansmanıyla, yapımıyla, çalışmasıyla, takvimiyle her şey tamam. 

"BU MAĞDURİYETLERİ TELAFİ EDECEĞİZ"
Yeni siyaset anlayışında yeni bir şey daha yapacağız. İzlenen yanlış ekonomik politikalar sonucunda binlerce mağdur olan insanımız var. O kadar büyük mağduriyetler yaşanıyor ki, insanlar hayatlarına son verecek noktaya gelebiliyor. İnsanların hayatlarına kıyması, her siyasetçinin oturup düşünmesini zorunlu kılar. Bu mağduriyetleri telafi edeceğiz. 

Buradan bütün esnaf kardeşlerimize sesleniyorum, iktidar olduğumuzda aldığınız o kredilerin faizlerini tamamen sileceğiz ve mağduriyetiniz telafi edeceğiz. 

Çiftçi kardeşlerime de sesleniyorum, onların da ciddi bir mağduriyeti var. Sizin mağduriyetinizi de kesinlikle çözeceğim. Aldığınız kredilerin faizlerini tamamen sıfırlayacağım. Sadece ana para isteyeceğim.

Yerel yönetimlerden başladık merkezi yönetime kadar. Yerel yönetimlerdeki başarılar merkezi yönetimlerdeki başarıların işaretleri. Türkiye'yi bütün sorunlarından arındırıp görkemli, güvenilir bir ülke haline getireceğiz. Herkesin aşının, herkesin işinin olduğu güzel bir Türkiye inşaa edeceğiz. Beraber yapacağız, birlikte yapacağız.