Kılıçdaroğlu gençlere seslendi: "Sizin geleceğiniz bu ülkedir"

Kılıçdaroğlu gençlere seslendi: "Sizin geleceğiniz bu ülkedir"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, kötü şartlar nedeniyle yurt dışında gelecek kurmaya çalışan gençlere "Gençler iş bulamıyor, geleceklerini yurt dışında arıyor. Onlara şunu söylemek istiyorum, sizin geleceğiniz bu ülkedir." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep'te vatandaşlarla bir araya geldi. Ana muhalefet lideri, konuşmasında; gençlere ülkelerinde kalma çağrısında bulunarak, iktidarın, vatandaştan alıp kendi ifadesiyle "beşli çeteye" aktardığını söylediği 481 milyar doları millete geri vereceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, yetkinin tek kişide olmaması gerektiğini de vurgulayarak, ortak akıl ve liyakatle yönetmenin önemini vurguladı.

'GENÇLER BU ÜLKEDE KAZANACAK, BU ÜLKEDE ÜRETECEK'

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Gençler iş bulamıyor, geleceklerini yurt dışında arıyor. Onlara şunu söylemek istiyorum, sizin geleceğiniz bu ülkedir. Bu ülkede kazanacak, bu ülkede üreteceksiniz. Bunlar beşli çetelere çalışıyorlar, onlara para veriyorlar ama ben sizden çaldıklarını, 481 milyar doları onlardan alıp halka vereceğim. Uyuşturucu baronlarıyla iktidar sahipleri fotoğraf çektiriyorlar. Onların da kökünü kurutacağım.

'SURİYELİ KARDEŞLERİMİZİ EN GEÇ İKİ YILA GÖNDERECEĞİZ'

Suriyeli kardeşlerimizi de en geç iki yılda ülkelerine geri göndereceğiz. Onları uğurlayıp, ülkelerinde huzurla yaşamalarını sağlayacağız. Parayı Avrupa fonu verecek, biz yapacağız. Herkes bu ülkede huzurla yaşayacak. Kimse yatağa aç girmeyecek.

'BİR KİŞİYE TESLİM EDİLEN HER DEVLETİN SONU GELMİŞTİR'

Bakın dünyada hiçbir ülkede yetki tek kişiye teslim edilemez. Bir kişiye teslim edilen her devletin sonu gelmiştir. Biz hep birlikte akılla, liyakatle yöneteceğiz. Farklı düşünüyor diye birini hapse atmak olur mu? Akıl akıldan üstündür. Farklı düşünenleri de dinleyeceğiz, tartacağız.

'ASLA SARAYDA OTURMAYACAĞIZ'

Ben saraya bağlı hakimlerin olduğunu da biliyorum. Size söz veriyorum, asla sarayda oturmayacağız. Gazi Mustafa Kemal'in mütevazı Çankaya Köşkü'ne oturacağız.

Herkesin elini vicdanına koyup oy kullanması lazım. Yapın ki herkesin yüzü gülsün. Herkesin güler yüzlü olmasını isterim ben. Bunu yapın ki zalimin zulmünü bitirelim."