Kılıçdaroğlu maketine ABD askeri üniforması ve terör örgütü rozetleri giydirdiler! ABD Büyükelçiliği önünde olay yaratacak eylem

Kılıçdaroğlu maketine ABD askeri üniforması ve terör örgütü rozetleri giydirdiler! ABD Büyükelçiliği önünde olay yaratacak eylem

TGB üyeleri, "orduyu siyasete karıştırmayın" diyerek "alkış" tepkisi gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tehditler savurdu.

Sakarya'da, Tank Palet fabrikasındaki teslimat töreninde AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı siyasi açıklamaların askerler tarafından alkışlanmasını eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Komuta kademesi haddini bilsin. Siyaset askerin işi değildir. Siyaset mi yapmak istiyorlar, çıkarsınlar o kutsal üniformayı, hizalansınlar Erdoğan’ın yanına. Perinçek’e de takılsınlar. Erdoğan artık o dünyaların adamı" demişti.

ekran-goruntusu-2023-01-16-213758.jpg

O sözlere önce Erdoğan ve AKP kurmayları, sonra MHP ve nihayetinde de Vatan Partisi'nden yanıt geldi.

"ASIL HADDİNİ BİLECEK OLAN SİZSİNİZ, HADDİNİZİ BİLDİRECEĞİZ"

Erdoğan'ın kendisini alkışlayan komutanları savunduğu sözlerinin ardından Vatan Partisi'nin gençlik yapılanması TGB üyeleri de ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önünde Kılıçdaroğlu'nu şu sözlerle hedef aldı:

"Kemal Kılıçdaroğlu, çok boyutlu, çok cepheli ama tek hedefli bir operasyonun hedefidir. Askere düşmanlık, düşmana askerliktir. Bu planın bir parçasısınız. Burası sizin ve 6’lı masanın genel merkezi. Asıl haddini bilecek olan sizsiniz. Size haddinizi bildireceğiz. Bu Amerikan memurlarının gittiği her yerde karşılarına Türkiye Gençlik Birliği çıkacak. Türkiye’de rahat rahat Amerikancılık yapmanıza izin vermeyeceğiz. Türk ordusunu karalama operasyonlarının başarılı olma şansı sıfırdır. Bu plana piyonluk edenler Türk milleti duvarına çarpacaktır."