Kılıçdaroğlu SADAT'a gitti: "Seçimin güvenliğini gölgeleyecek bir şey olursa..."

Kılıçdaroğlu SADAT'a gitti: "Seçimin güvenliğini gölgeleyecek bir şey olursa..."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, askeri şirket SADAT'ın önüne gitti. Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu, "Seçim güvenliğinde bir şey olursa bunun sorumlusu SADAT'tır ve Saray'dır" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sabah gerçekleştirilen olağanüstü MYK toplantısı sonrası bir ziyaret gerçekleştireceği duyrulmuştu. Kılıçdaroğlu'nun günlük programında, SADAT'a gideceği yer almıyordu.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski danışmanı emekli asker Adnan Tanrıverdi’nin kurucusu olduğu SADAT’ın Beylikdüzü’ndeki merkezine gitti. 

CHP'liler, sosyal medya hesaplarından "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu SADAT’ta… Herkes müsterih olsun, seçim güvenli bir şekilde yapılacak!" paylaşımları yaptı.

İçeri girmesine izin verilmeyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Şunu herkesin bilmesini istiyorum Türkiye asla paramiliter kurumlara teslim olmaz. Seçim güvenliği önemlidir. SADAT paramiliter bir kurumdur. Yakın zamana kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu.

Önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Düne kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Hedefleri arasında gayrı nizami hak eğitimi de var. Dikkatini çekmek isterim kamuoyunun yani sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast, ve tehdit. Arapça terör tehdit olarak tanımlanıyor. Türkçesi de terör. Aynı zamanda terörist yetiştiren bir kuruluş. Suriyeli teröristlerin buraya gelişinde en büyük rol oynayan bu kuruluştur.

"SEÇİMİN GÜVENLİĞİNİ GÖLGELEYECEK BİR ŞEY OLURSA BUNUN SORUMLU SADAT'TIR"


Erdoğan’a şunu sormak isterim. Sen bu kuruluşla neden işbirliği yaptın, bu kurumu hangi gerekçeyle danışman yaptın?


CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapılması için her türlü çabayı gösterecektir. Seçimin güvenliğini gölgeleyecek bir şey olursa bunun sorumlusu SADAT'tır.

"KAÇ TANE TERÖRİST YETİŞTİRDİNİZ?"
Biz bu ülkede gerçek demokrasiyi getirene kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.

Buraya CHP'li kadın milletvekilleri de dahil olmak üzere çok sayıda vekille geldik. Hiçbir şekilde basına bu olayı vermek istemedik. Kişileri de rencide etmek istemedik. Kim size destek veriyor, kaç kişiyle sabotaj yapmak üzere yetiştirdiniz, kaç tane terörist yetiştirdiniz? Korkunun ecele faydası yok, hiç kimse unutmasın bu ülkede CHP var."