Kılıçdaroğlu: "Seçimlerin kaderini ilk defa oy kullanacak 6 milyon 300 bin genç belirleyecek"

Kılıçdaroğlu: "Seçimlerin kaderini ilk defa oy kullanacak 6 milyon 300 bin genç belirleyecek"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nilüfer Belediyesi Çamlıca İzzet Sayarel Huzurevi ve Kreşi Açılışı'nda açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nilüfer Belediyesi Çamlıca İzzet Sayarel Huzurevi ve Kreşi Açılışı'nda açıklama gerçekleştirdi.

 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından kesitler şöyle:


 
"Belediye başkanımız güzel bir hizmet sunuyor. Katkı verenlere teşekkür ediyorum. Bursa Büyükşehir'i alamadık.<Kabahat bizde. Bursa'ya gerekli güveni vermek zorundayız. Yeşil Bursa'yı tarihine uygun yeniden inşaa etmek zorundayız. 

İstanbul'da Adana'da Ankara'da Eskişehir'de ne yapıyorsak ne yapmak istiyorsak Bursa'da da yapacağız. Belediye başkanlarımıza söylüyoruz. Ayrım yapmayacaksınız. Herkese 1 kuruşun hesabını vereceksiniz.

Yeni bir siyaset inşa edeceğiz. Kentler yaşanabilir olacak. Kentte yaşamanın ayrıcalıkları olacak. Yaşlılar evde bakılamıyorsa böyle merkez açılacak. Kentin bütün imkanlarından yararlanılacak. Bütün belediye başkanlarına söyledim yoksul mahallelere öncelikle hizmet götüreceksiniz. Ayrımcılıktan yana değilşiz, kavgadan yana değiliz. Huzurdan yanayız.

Türkiye'ye örnek olan bir siyasi anlayışı yaşatmak ve büyütmek zorundayız. Çünkü biz halkın partisiyiz. Çünkü biz halktan yana projeler üreten ve hayata geçiren bir partiyiz. Çünkü biz milli mücadele sonucunda savaş meydanlarında kurdukları partiyiz. Çünkü biz Kuvayi Milliyeciyiz. Sıradan bir parti değiliz. Birlikten beraberlikten yanayız.

Nerede yaşarsa yaşasın Türkiye coğrafyasında herkesin kimliğine inancına saygı duyuyoruz. İnsanların sorunlarınla ilgileniyoruz. Şiddetten kavgadan arınmış bir toplum. Bunu inşaa edeceğiz. Önümüzdeki seçimlerin kaderini ilk defa oy kullanacak 6 milyon 300 bin genç belirleyecek. Onların önünü açacağız. Onlar bizden daha iyi yetişti. Gençler sizler Türkiye'nin kaderini değiştireceksiniz.  Ülkenin geleceğini siz belirleyeceksiniz .


 
Devlet kin ve öfkeyle yönetilmez. Bu ülkeye gerçek anlamda huzuru getireceğiz. Bize oy vermeyenler de bizi özgürce eleştirebilecekler.  Yanlışım varsa çıkıp eleştireceksin. "