Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert sözler: Ne zamana kadar kaçacaksın?

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sert sözler: Ne zamana kadar kaçacaksın?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğrencilere verilen burs ile ilgili sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan çok sert eleştiri geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğrencilere verilen burs ile ilgili sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan çok sert eleştiri geldi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğrenci burslarıyla ilgili, "Biz göreve geldiğimizde üniversite öğrencilerinin aldığı burs 45 liracıktı; elinize, dilinize dursun, şu anda bunlar 650 liraya çıktı" diyen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Twitter'dan tepki gösterdi.

"ONLARA HİZMET ETMEK İÇNİ ORADASIN"

 Kılıçdaroğlu, "Erdoğan, bu ülkenin evlatlarıyla, azarlar gibi konuşamazsın. Sen onlara hizmet etmek için oradasın. İşini düzgün yap!" uyarısında bulunurken; "Sen kimseye bir şey de vermiyorsun. Ülkenin anne-babalarının, evlatlarımıza burs olsun diye ödediği vergileri, kendine Saray yapmak için harcıyorsun. Kalan da yetmediği için, evlatlarımız burssuz, yurtsuz kalıyor." ifadelerini kullandı.

kilicdaroglu.jpg

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımları şöyle:

 "Erdoğan demeç veriyor, yüzünde sevginin zerresi yok. Halkından nefret eden bir figür… Tutamıyor kendisini, günlük 22 Lira’ya karşılık gelecek şekilde, aylık 650 Lira olan bursları ile ilgili öğrencilere "Elinize dizinize dursun ya!" diyor. Kime diyor? Ülkemizin evlatlarına…

 Erdoğan, bu ülkenin evlatlarıyla, azarlar gibi konuşamazsın. Sen onlara hizmet etmek için oradasın. İşini düzgün yap!

 Erdoğan, üstelik sen kimseye bir şey de vermiyorsun. Ülkenin anne-babalarının, evlatlarımıza burs olsun diye ödediği vergileri, kendine Saray yapmak için harcıyorsun. Kalan da yetmediği için, evlatlarımız burssuz, yurtsuz kalıyor.

 Bugüne kadar sarayını üniversite yapmayı düşünüyordum. Artık yurt yapmayı da düşüneceğim! Gençlerden çalınan her şeyi, onlara geri vereceğim. Senin yanlışlarını, israfını telafi edeceğim.

 Erdoğan, küfür kıyameti bırak; birazcık cesaretin varsa, çık er meydanına. Seçimden ne zamana kadar kaçacaksın ki! Sen de biliyorsun, #GeliyorGelmekteOlan"

kilicdaroglu-1.jpg