Kılıçdaroğlu'nun büyük öfkesi! "Kendi gencine bu kadar sevgisiz bu kadar saygısız bir iktidar işte"

Kılıçdaroğlu'nun büyük öfkesi! "Kendi gencine bu kadar sevgisiz bu kadar saygısız bir iktidar işte"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Katarlı gençlerin Türkiye'de sınavsız bir şekilde tıp okuyabilmesinin onaylanmasının Türk gençlerine yapılmış bir haksızlık olduğunu vurguladı.

Türkiye ile Katar arasında imzalanan protokole göre, Katarlı gençler Türkiye'de sınavsız tıp, diş hekimliği, eczacılık eğitimi alabilecek. Anlaşma kapsamında hastane kurulması ve işletilmesi de var.

Türkiye ile Katar arasında “Askeri Sağlık Alanında Eğitim ve İşbirliği” Protokolü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Resmi Gazete'de yayımlanan protokole göre, Katarlı gençler sınava girmeden Türkiye’de tıp, diş hekimliği, eczacılık sağlık meslek yüksek okulu, hemşirelik alanlarında ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitim alabilecek. Protokolde eğitime kabul edilecek öğrencilerle ilgili şartlar sıralanırken, YKS ya da herhangi bir sınav şartından bahsedilmedi.

 

Hiç mi utanmıyorsunuz?

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu durumun Türk gençlerine yapılmış bir haksızlık olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

 

"Kendi gencine bu kadar sevgisiz bu kadar saygısız bir iktidar işte. Hiç mi utanmıyorsunuz bunları yaparken ey Ak Parti? Aranızda biriniz çıkıp da bu adaletsizdir diyemedi mi? Bizim çocuklar o okullara girebilmek için bütün gençliklerini heba ediyorlar!

Gençler merak etmeyin, koca ülkeyi Kataristan’a döndüren bu zihniyeti tarihin tozlu sayfalarına göndereceğiz, son çırpınışları. Bu protokolleri de yırtıp atacağız."
 

 

ekran-goruntusu-2021-06-25-120512.png