Kolombiya ve Ekvador polisi uyuşturucu kaçakçılarının boğazına çöktü! Varış noktası Türkiye'deki o şehir olacaktı

Kolombiya ve Ekvador polisi uyuşturucu kaçakçılarının boğazına çöktü! Varış noktası Türkiye'deki o şehir olacaktı

Kolombiya’da Ekvador'dan yola çıkan 151 kilo kokain ele geçirildi. Uyuşturucu maddelerinin varış yerinin ise Türkiye'nin o şehri olacağı belirtildi.

Kolombiya'da, Ekvador'dan yola çıkan bir gemide 151 kilo kokain ele geçirildi. Geminin varış noktasının İstanbul olduğu ortaya çıktı.

Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre, Kolombiya Cezai Soruşturma ve İnterpol Direktörlüğü (DIJIN) operasyonu Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerinin yaptığını bildirdi.

TÜRKİYE'YE DOĞRU YOLA ÇIKMAYI BEKLEYEN GEMİDE BULUNDU

Habere göre, Ekvador’da yüklendikten sonra Kolombiya’nın Cartagena Limanı’na transit geçiş için giden kokain yüklü konteyner, Türkiye’ye doğru yola çıkmayı bekleyen bir geminin kıç tarafında bulunuyordu.

kapak-121619.jpg

PAKET PAKET UYUŞTURUCU MADDE ELE GEÇİRİLDİ

Limanda narkotik ekiplerinin yaptığı kontrollerde açılan düğme yüklü konteynerde, kırmızı çizgili dokuz adet çuval içinde, kahverengi plastikle kaplı, üzerinde yuvarlak içinde JP logosu bulunan, dikdörtgen paketler içine yerleştirilmiş beyaz toz halinde bir madde bulundu. Yapılan testler sonucu, maddenin kokain olduğu tespit edildi.

151 KİLO TOZ KOKAİN ELE GEÇİRİLDİ

Habere göre, Kolombiya Uyuşturucuyla Mücadele Birimi Direktörü Albay Ricardo Sanchez sosyal medyada yayınlanan videosunda, “Ekvador’dan gelen ve Türkiye’ye gidecek korozo düğmesi (bir tür palmiyenin tohumundan yapılan düğme) yüklü bir konteynerde, 151 kilo toz kokain ele geçirildi. İstanbul’a gönderilmek istenen uyuşturucunun ele geçirilmesinde Ekvador Polisi’nin katılımı da önemli rol oynadı” diye konuştu.