'Komünist Başkan' Kadıköy'deki oy oranını açıkladı! Son anket sonucu ortalığı karıştıracak

'Komünist Başkan' Kadıköy'deki oy oranını açıkladı! Son anket sonucu ortalığı karıştıracak

'Komünist Başkan' lakaplı TKP Kadıköy Belediye Başkan adayı ve Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Kadıköy'deki oy oranını açıkladı.

TKP'nin Kadıköy adayı Fatih Mehmet Maçoğlu, ilçedeki oy oranını açıkladı.

Komünist Başkan, TV100’de katıldığı Taksim Meydanı programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Maçoğlu, Kadıköy’le ilgili yaptırdıkları anket sonuçlarını da açıkladı. CHP ile aralarındaki puan farkının sadece yüzde 1-2 olduğunu öne süren Maçoğlu, kimin önde olduğunu söylemedi.

"ANKET ŞİRKETLERİNE ÖDEMELER YAPARAK BUNU DEKLARE ETMEYİ DOĞRU BULMUYORUZ"

Maçoğlu canlı yayında kendisine yöneltilen “Anketlerdeki durumunuz ne beklediğiniz oy oranının üstünde misiniz altında mısınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:

"Üstündeyiz. Söylüyorum açıkça şunu söyleyeyim hani biz çıkıp bu anket şirketlerine ödemeler yaparak bunu deklare etmeyi doğru bulmuyoruz. Bizim de kendimizin beraber çalıştığı gerçekten de şimdiye kadarki diyelim Ovacık ve Dersim merkezde de beraber çalıştığımız ve bizim kazanımlarımızı da bir ya da iki puan yanılma payıyla doğru tahmin eden arkadaşlarımız var.

"BU DÖNEM SİZE VERECEĞİM DİYENLERİN SAYISI ÇOK YÜKSEK"

Geçen dönem AKP yüzde 19 alıyor, 19 nokta küsür. İYİ Parti Emre Kınay ile giriyor. 13-14 civarında oy alıyor. Ama yaptığımız araştırmaları söyleyeyim Emre Beye özellikle kişisel oyuyla beraber bir tepki oyu da gidiyor. Yani mevcut CHP adayına olan tepki oyu da oraya gidiyor. Ama AKP yüzde 16 ile 19 üzerinde devamlı oy almış bölgede. Şimdi bizim girdiğimiz bu süreçte AKP yüzde 13- 14 civarına kadar düşüyor.

Aslında biz her taraftan oy alıyoruz şunu görün. Biz şöyle bir CHP'nin tabanına oynamak ya da AKP öyle değil programımızla gittiğimizde kendisini ben MHP'liyim, ben geçmişte hep MHP'ye verdim ülkücüyüm. Ben AKP'liyim, AKP'ye verdim deyip ancak bu dönem size vereceğim diyenlerin sayısı çok yüksek.

"CHP İLE ARAMIZDA 1-2 PUAN VAR. POTANSİYELİMİZ YÜZDE 30 ÜSTÜ"

Ben 50 yıldır CHP'liyim diyenlerin, bu dönem değiştireceğiz diyenlerin sayısı da çok yüksek. Emin olun şu anda bizimle CHP'nin oy potansiyelimiz yüzde 30'un üstünde. İkimiz de yüzde 30’un üzerindeyiz. CHP ile bizim aramızda 1-2 puan var onu da söyleyeyim. Kimin önde olduğunu söylemem ama yüzde 1-2 puan fark var."