Kritik dava yarın! Avukatlardan 7 can alan havai fişek patlamasına ilişkin çağrı!

Kritik dava yarın! Avukatlardan 7 can alan havai fişek patlamasına ilişkin çağrı!

Sakarya'nın Hendek ilçesinde 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasıyla ilgili açılmış olan davanın ikinci duruşması Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görüleceği açıklandı.

Davanın ilk duruşmasında patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarının ve yaralananların duruşma öncesi yapmak istediği yürüyüş polis tarafından engellenmiş; aileler salonunun küçük olduğu gerekçesiyle salona alınmamış, yalnızca az sayıda kişinin salona girmesine izin verildiği biliniyordu.

Hendek davası avukatları, bir açıklama yaparak, davaya katılım çağrısı yaptılar.

Söz konusu açıklamada 5 sanığın tutuklu yargılandığı ifade edilerek, “Katliam ile sonuçlanan iş cinayetinde sorumluların gereken cezayı alması ve toplumsal adalet duygusunu tatmin eden bir yargılama sürecinin gerçekleşmesi toplumun tüm kesimlerinin ilgi ve katkısı ile mümkün olacaktır. Duyarlı kamuoyunu Sakarya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 Mart günü saat 10.00’da başlayacak ve ilerleyen günlerde devam edecek olan, sanıklar ve müştekilerin dinleneceği duruşmalara katılmaya davet ediyoruz” ifadesinde bulunuldu.