Kürşad Zorlu, Özgür Özel'i 'DEM Parti' üzerinden hedef aldı! 'Türkiye İttifakı' yanıtı

Kürşad Zorlu, Özgür Özel'i 'DEM Parti' üzerinden hedef aldı! 'Türkiye İttifakı' yanıtı

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'Türkiye ittifakı' çıkışına ilişkin açıklama yaptı.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 'Türkiye ittifakı' açıklamasına ilişkin konuştu.

"NE DEMLENENLERDEN NE DE DEMLEYENLERDEN OLMA DÜŞÜNCESİNE SAHİBİZ"

Özel'in "Türkiye İttifakı" açıklaması sorulan Zorlu, DEM Parti üzerinden yanıt vererek "Biz ne demlenenlerden ne de demleyenlerden olma düşüncesine sahibiz" dedi.

"KARDEŞLİK HUKUKU PROJESİYİZ"

Yerel seçimlerde 'en iyi çıkış yapan parti' olacaklarını iddia eden İYİ Partili Zorlu, "Biz Türkiye’nin milli merkeziyiz, çünkü biz kardeşlik hukuku projesiyiz" dedi.

EMEKLİ VE EMEKÇİ GELİR DÜZEYİ

Türkiye’nin ağır bir ekonomik krizden geçtiğinin altını çizen Kürşad Zorlu, “Özellikle son süreçte iktisadi anlamda veri akışları gerçekleşti. Biz de bunları takip ettik. Bunları takip ederek vatandaşlarımızın haklarını arıyor, Meclis’te önergeler vererek, bu rakamlara yönelik olarak emeklinin-emekçinin gelir düzeyinin ne olması gerektiğini haykırıyoruz” şeklinde konuştu.

100 BİN ATAMA ÇAĞRISI

En az 100 bin öğretmen ataması yapılması çağrısı da yapan Zorlu, mülakat uygulamasının kaldırılması için TBMM’de kanun teklifi verdiklerini hatırlattı ve “Öğretmenlerimizin bu uygulamaya güveni yerle bir olmuştur. TBMM seçim sebebiyle her ne kadar ara vermiş olsa da, iktidar ve muhalefet bir araya gelerek buna karar verirsek bunu gerçekleştirmemiz mümkündür. Mülakat kaldırılmalıdır. Öğretmenlerimizin yeri sınıflarıdır” ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR ÖZEL NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kırklareli'de yaptığı açıklamada Türkiye İttifakı vurgusu yaparak şöyle demişti:

"Bu seçimde bütün Türkiye'den, Cumhur İttifakı'nın karşısına bir büyük ittifakı dikmesini bekliyoruz. O ittifakın adı Türkiye İttifakı'dır... Bu ittifakın içinde sosyal demokratlar var. Bu ittifakın içinde muhafazakar demokratlar var, milliyetçi demokratlar var. Geçmiş seçimlerde birlikte olduğumuz ittifak ortaklarımızın kıymetli seçmenlerinin itirazı bitmedi ki ittifakımız bitsin. İtirazları saray düzeninedir, itirazları sömürüyedir, itirazları yolsuzluğadır" ifadelerini kullanmıştı.