Lavrov: Desteğimizi hatırlayan Türk halkına minnettarız

Lavrov: Desteğimizi hatırlayan Türk halkına minnettarız

Lavrov 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katıldı. Burada konuşma yapan lavrov "Türk halkı Kurtuluş Şavaşı'nda yardımımızı unutmadıkları için minnetarız" dedi.

Lavrov Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katıldı.

Lavrov konuşmasında “Türkiye Cumhuriyeti’nin doğduğu o zorlu yılları çok iyi hatırlıyoruz. O yıllar Türkiye Cumhuriyeti için olduğu gibi, genç Sovyet Rusyası için de zordu. Ulusal kurtuluşu ve ulusal kimliği için verdiği mücadele sırasında ülkemin sunduğu katkıları hatırlamaya devam ettiği için Türk halkına minnettarız. Türkiye ile Suriye konusunda, terörle mücadelede işbirliğimiz mevcut. Karadeniz’de de barış, istikrar ve koordinasyon için işbirliği içindeyiz. AGİT’in gerçekten birleşik bir yapı olması için işbirliği yapıyoruz. Avrupa Komisyonu ve BM’de uluslararası hukuka saygı ve uzlaşmayı teşvik için işbirliğinde bulunuyoruz” dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu'da Twitterdan yaptığı paylaşımla Lavrov'a teşekkür etti.

Çavuşoğlu yaptığı paylaşımda "Cumhuriyetimizin 96. yaşını İsviçre’deki vatandaşlarımızla kutluyoruz. Davetimize katılan Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı dostum Lavrov’a teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.