Mansur Yavaş'tan İYİ Parti kongresinde "aday" ve "seçim" mesajı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "14 Mayıs’tan sonra Millet İttifakı adayının da belirlenmesi ve seçimin kazanılmasıyla Türkiye’de aynı refah, huzura kavuşacaktır." dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti'nin Ankara İl Kongresi'ne katıldı. Burada konuşma yapan ABB Başkanı Yavaş şunları söyledi:

"SEÇİMDEN ÖNCE KORKUTMA YOLUNU SEÇTİLER"

"Seçimden önce korkutma yolunu seçtiler, bir sürü iftira attılar. ‘Sosyal yardımlar kesilecek’ dediler. Bırakın kesmeyi teslim aldığımızda 180 bin aile vardı. Pandemi ve ekonomik kriz nedeniyle şu anda 208 bin aileye destekte bulunuyoruz. Üstelik bunu çok modern bir biçimde yapıyoruz. Türkiye’de ilk defa 208 bin aileye 13 aydır düzenli şekilde çocuklarına protein yedirsinler diye et yardımı yapıyoruz. ‘Çalışanları işten atacaklar’ diyorlardı. Şimdi aynı senaryolar konuşulmaya başlandı. Bırakın işten atmayı gerçekten emeğini veren insanlarla birlikte çalışıyoruz. Onları ne maçlara zorla götürüyoruz ne de mitinglere zorla götürüyoruz. ‘Muhalefet belediyesi ne yapacak, bu kadar borcu var belediyenin, gelirlerse daha ilk ay maaşları ödeyemezler’ iddiasında bulunmuşlardı. Bazısı 3 yıl ödemesiz yani kendilerinden sonraki döneme bıraktıkları faizli borçlar da dahil 4 milyar civarında faizli borçlarını ödedik. Şikayette etmiyoruz."

"BİZDEN ÖNCE METROYU BAKANLIĞA DEVRETMİŞLER"

"Bizden önce Çayyolu metrosunu Ulaştırma Bakanlığı’na devretmişler. Çayyolu metrosu bitirilmiş belediyeye devredilmiş. ‘Bilet gelirinin belirli bedelini bize ödemek suretiyle borcunuzu ödeyeceksiniz’ demiş. 8 Nisan’da devraldım 28 Nisan’da bir kararname çıktı. ‘Artık bütçenin yüzde 5’yle ödeyeceksiniz.’ Şimdiye kadar 55 milyon ödememiz gerekirken bir buçuk katrilyon para ödedik. Ankara halkının parasını oraya ödedik. Buna rağmen Fitch raporunda Türkiye’nin kredibilitesi en yüksek belediyesi olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi ilan edilmiş oldu."

"14 MAYIS'TAN SONRA SEÇİMİN KAZANILMASIYLA TÜRKİYE'DE AYNI REFAHA KAVUŞACAKTIR"

"Belediyelerimizle başlayan bu yeni anlayışın cumhuriyetimizin ikinci yüz yılında Millet İttifakı’nın iktidarında tüm Türkiye’ye yayılacağına yürekten inanıyorum. Nasıl Millet İttifakı’nın tüm Türkiye’deki belediyelerinde önceden yaptıkları korkutmaların tam tersine insanlar daha huzurlu mutlu yaşamaya başladılarsa, 14 Mayıs’tan sonra Millet İttifakı adayının da belirlenmesi ve seçimin kazanılmasıyla Türkiye’de aynı refah, huzura kavuşacaktır."