Mansur Yavaş'tan Turgut Altınok'a 'SMS' yanıtı: "Doğal gaz ve elektrikte de yüzde 50 indirimi bekliyoruz"

Mansur Yavaş'tan Turgut Altınok'a 'SMS' yanıtı: "Doğal gaz ve elektrikte de yüzde 50 indirimi bekliyoruz"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP Ankara adayı Turgut Altınok'un seçmenlere gönderdiği su indirimi mesajı üzerinden doğal gaz ve elektrik indirimi istedi.

ABB Başkanı Mansur Yavaş, AKP'li rakibi Turgut Altınok tarafından seçmenlere gönderilen su indirimi mesajını eleştirdi.

Bugünkü su maliyetinin 37 lira olduğunu, kendilerinin 21 liradan su sattıklarını söyleyen Yavaş, bunu Ankara halkını düşünerek yaptıklarını, daha önceki yıllarda suyun 1.6 dolara satıldığını, Sayın Mustafa Tuna geldiğinde bunu yarıya indirerek 0.90'a satılmaya başlandığını, şu anda ise su fiyatının 0.70 dolar civarında yani 21 lira olduğunu söyledi.

Sosyal yardım alan ailelere ve depremzedelere suyun tonunu 1 liradan verdiklerini söyleyen Yavaş, Öğrenci evlerine suyu yüzde 50 indirimli olarak verdiklerini, Ankara halkını bu konuda mağdur etmediklerini, Ayrıca 2010 - 2019 yılları arasında asgari ücretten zorunlu gider olan su bedelini yüzde 4.7 iken şu anda 1.3'e verdiklerini söyledi.

"ÇARESİZLİK OLARAK GÖRÜYORUM AMA GÜZEL BİR ŞEY"

Yavaş, Turgut Altınok ve ekibinin yasal olarak yapamayacakları şeyleri iddia ettiklerini belirterek, “Ben çaresizlik olarak görüyorum ama güzel bir şey. Su indirimi kadar doğal gaz ve elektrikte de yüzde 50 indirimi bekliyoruz kendilerinden” ifadelerini kullandı.