Meclis'te 'dolar dolu torba' iddiası! O başkan adayı "kafama sıkarım" diyerek reddetti

Meclis'te 'dolar dolu torba' iddiası! O başkan adayı "kafama sıkarım" diyerek reddetti

CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, partili bir vekilin odasında dolar dolu torba bulunduğu iddiasının ardından açıklama yaptı.

TBMM'de CHP'li bir milletvekilinin odasında bulunduğu iddia edilen 'dolar dolu torba' tartışmaya yol açtı. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kimi haber sitelerinde yer alan metinlerde isminin baş harflerinin bulunması üzerine X hesabından açıklama yaptı.

"TORBA ALAN DA UNUTAN DA ŞEREFSİZ, ALÇAK, NAMUSSUZDUR"

"Hakkımda ortaya atılan çirkin iddialarla ilgili; torba alan da unutan da şerefsiz, alçak, namussuz, haysiyetsizdir. Böyle bir iddiayı elinde hiçbir kanıt olmadan yazanlar da paylaşanlar da namussuz şerefsiz alçaktır" diyen Ağbaba, şöyle devam etti:

"BIRAKIN VEKİLLİKTEN İSTİFA ETMEYİ KAFAMA SIKARIM"

"Bugün bu iddiaların araştırılması, kamera görüntülerinin incelenmesi için Meclis başkanlığına dilekçe vereceğim. Bırakın böyle bir kirli ilişki içinde olmayı yan yana gelirsem bile vekillikten istifa etmeyi kafama sıkarım. Bu iddiaları yazanlar haysiyetsizdir, paylaşanlar haysiyetsizdir, kanıtlamayanlar haysiyetsizdir."

VELİ AĞBABA'NIN TEPKİ GÖSTERDİĞİ İDDİANIN ARKA PLANI

Ajans Haber kaynaklı haberlerde şubat ayında bir CHP'li vekilin odasında temizlik yapılırken dolar dolu torba bulunduğu ve durumun görevli sekreter ile danışmana bildirdiği iddia ediliyordu.

Yapılan görüşmeler üzerine odada bir şey bırakmadığını belirten CHP'li vekilin, gelen ziyaretçilerin tek tek aranarak torbanın sahibinin bulunmasını söylediği ileri sürülüyordu. Haberin devamında şunlara yer veriliyordu:

"Uzun uğraşlar sonucunda torbanın sahibi bir türlü bulunamazken, görevli personel içinde para olduğunu anladığı torbayı güvenlik görevlilerine teslim etmek yerine kendisi teslim etmeye karar verdi. Aranmayan son kişinin bir kahve içmek için ayak üstü uğrayan başka bir CHP milletvekiline ait olduğunu anladı.

Aranan milletvekili, torbaya ilişkin tüm detayları personele aktardı. Bu doğrulamanın ardından torbanın kendisine ait olduğunu belirten milletvekili 'Sakın açmayın, odayı da terk etmeyin. Hemen geliyorum' diyerek telefonu kapattı. Yaklaşık 20 dakika sonra odaya gelen milletvekili, torbayı teslim aldı. (...)"