Menemen Geçmiş Dönem Belediye Başkanı Tahir Şahin'den flaş açıklamalar: "Serdar Aksoy konusunda partiyi uyardım"

Menemen Geçmiş Dönem Belediye Başkanı Tahir Şahin'den flaş açıklamalar: "Serdar Aksoy konusunda partiyi uyardım"

Tahir Şahin, Serdar Aksoy konusunda Genel Merkezi uyardığını belirterek çarpıcı açıklamalar yaptı. Serdar Aksoy tarafından sürekli yolsuzlukla suçlanan Tahir Şahin iddialara cevap vererek, "Hırsızlığına kılıf aradı" dedi.

Tahir Şahin, Serdar Aksoy konusunda Genel Merkezi uyardığını belirterek çarpıcı açıklamalar yaptı. Serdar Aksoy tarafından sürekli yolsuzlukla suçlanan Tahir Şahin iddialara cevap vererek, "Hırsızlığına kılıf aradı" dedi.


Programdan satır başları şöyle...
 

"20 yılda yaptığım tek hata..."


Şahin "99'da ön seçimde belediye başkanı oldum. Toplam 20 yıl görev yaptım. Çok uzun bir süre... Belki 20 yıl kalmamak gerekirdi. Ancak istisnai durumlarda kalmak gerekebilir. Biz göreve geldiğimizde Menemen 38 bin nüfuslu bir ilçeydi. 10 yıl sonra Menemen'in sınırları değişti, beldeler belediyeye bağlandı. Buna bağlı olarak nüfus arttı, sorumluluk arttı. 2009'da 20 köy eklendi Menemen Belediyesi'ne. Çok kötü bir belediye devraldık. İşçilerin maaşları geriden geliyordu. Çok fazla kadro vardı. Park, bahçe yol yoktu.  Benim 20 yıllık belediye başkanlık dönemimde tek bir hatam var. Son dönemde bir genç yetiştirememem benim 20 yılda yaptığım tek hatadır. Benim başarılı olmamın nedeni o zamanlar nüfusun 38 bin olmasıydı. " dedi.
 
Yapacağı yolsuzlukların hazırlığına adaylık döneminde başladı


  Serdar Aksoy, 'Belediye başkanı bu yolsuzluğu yapacak' tarzında bir cümle kurdu.  Başka bir aday atasalardı ben onun arkasında dururdum. Ben elimi kaldırmadım ama aleyhine de çalışmadım. Ben elimi kaldırsaydım Menemen halkı bana, '20 yıllık tecrüben var nasıl bunu göremezsin?' diye sormazlar mı? Serdar Aksoy'un doğru bir aday olmadığını genel başkana söyledim ve elimi kaldıramayacağımı söyledim. Yıllar önce bana bir cümle kurmuştu o cümleden sonra olmayacağını ben anladı.

Belediye personelini topladım ve herkes özgür dedim. Orada bana biz AKP'ye çalışacağız diyen arkadaşlar oldu. Bu durumda beni AKP'ye çalışıyor diye hedef gösterdiler. Benim AKP'ye çalıştığım tarihte görülmemiştir, görülmeyecektir. Serdar Aksoy koz olarak beni ezmek için hep bunu kullandı. Genel merkezde ona inandı, sandılar ki ben onu kıskanıyorum. O günlerde hiç cevap vermedim.  Adaylık döneminde Serdar Aksoy, çöplerin toplanmadığını savunarak, mahallelerde traktörle dolaşıp, atık topladı. Bunlar yapacağı yolsuzlukların hazırlığıymış. 39 milyona çöp ihalesi yaptı. Çöp araçlarının ihalesinde yapılacak yolsuzluğun ön hazırlığını yapıyormuş.

Yolsuzlukla ilgili davalarım yoktu. Menemenspor’a ihale yapmışız. Menemenspor'da başkasına kiralamış. Serdar Aksoy bu konuyu kendimiz için kullanıyormuşuz gibi algı yarattı. Bunu yapmasının nedeni kendi yolsuzluk yapacak.  Beni kamuoyuna hırsız olarak göstermeye çalıştı. Çalmak için kılıf aradı.
 
Serdar Aksoy hakkında uyardım: Dinletemedim


Ekipçilik anşayışıyla 20 yıl hizmet etmiş bir belediye başkanını atıyosunuz. Disiplin Kurulu'na gidip ifademi yazdırdım. Partililik bilinciyle sadece bilgi vermeye gittim. Disiplin Kuruluna kendimi savunmaya gitmedim. En son ifademde, "Beni partiden atmakla yanlış yaparsınız, asıl partiden atılacak kişi Serdar Aksoy'dur. Eğer Serdar Aksoy'u partiden atmazsanız parti daha büyük rezilliklerle karşı karşıya kalacaktır." dedim. 2019 Eylül, Ağustos ayıydı sanırım. Seçim öncesi bu aday yanlış dedim dinletemedim. Seçildikten sonra bu adam kötü gidiyor dedim. Dinletemedim. Parti tarihinde ilk kez bir partili bir gecede partiden atıldı. Ama geç kaldılar. Disiplin Kurulu'nda bazı istenmeyen olaylar oldu. Orada yine ekipçilik çalışmaları oldu. Serdar Aksoy özgüvensiz biriydi. Özgüvenli olsaydı beni attırmak için bu kadar uğraşmazdı. Bu rezillikle kaybedeceğimize keşke en başta seçimlerde kaybetseydik.

Geçtiğimiz yıl silahlı saldırıya uğrayan Şahin, konuyla ilgili son durumu şöyle anlattı:"Yargıya intikal etmiş bir konu. Ancak tutuklanan kimse yok. Faili meçhul. Kimseyi suçlayamam. Tahmin ettiklerimi ifademde söyledim.
 
Aday gösterilmeyeceğim aklıma gelmemişti


Serdar Aksoy'un belediyeciliği tamamen yanlıştı. Bir liralık işi 10 tl ye yaparsanız olmaz .Öncelikli işleri göremedikleri için yanlış buluyorum. Erk olarak toplum gözünde fena durmuyordu. Pazaryeri için biz ihaleye çıktığımızda müteahhitle konuştuğumuzda 2 Mart'ta bitmesini istedik. Aday gösterilmiş olsaydım 20 Mart'ta pazaryeri bitmiş olacaktı. Aday gösterilmeyeceğim aklıma gelmemişti. Pazar yerini  ne Serdar Aksoy bitirebildi ne şimdi Aydın bey bitirebiliyor. 17 milyon harcamaya gerek yok. Bugün bana yetki verseler 5 milyona 3 ayda bitiririm. Şu an neden bitirilemiyor bu azar yeri anlamış değilim.
 
"Partiye dönmek için girişimlerim var"

Sağlığım el verirse yepyeni genç bir kadroyla tekrar siyaset yapmak isterim. Karşılaştığım vatandaşların hiçbirinden olumsuz bir söz duymadım. Hizmet etmek isterim. Ancak bu partide mi olur başka bir mecrada mı olur bilmiyorum. Partiye dönmek için girişimlerim var. Ama bununda bir bekleme sabrı var. Beni partiden arttıran vatandaş cezaevinde benim partiye dönmek için girişimlerim olmasına rağmen hala cevap alamamam beni yordu.