Meral Akşener: "Muhalefetin görevi milletin avukatlığını yapmaktır"

Meral Akşener: "Muhalefetin görevi milletin avukatlığını yapmaktır"

Meral Akşener, Ankara Kızılcahamam'da gerçekleştirdiği ziyarette çeşitli açıklamalar yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kızılcahamam'da yangından hasar gören Kasaplar Çarşısı esnafını ziyaret etti.

KRT TV'nin aktardığına göre; ziyareti sırasında basın mensuplarına bir açıklama yapan Akşener, yangın nedeniyle hasar gören 14 işyeri sahiplerinin ve çalışanlarının sorunlarını anlayıp, mağdur olanlarla görüşüp taleplerini ve nasıl bir yol izlemek gerektiğini öğrenmek için geldiğini belirtti. Meral Akşener, esnafın çok somut ve dürüst bir biçimde önerilerde bulunduğunu, bu öneriler çerçevesinde kendisinin de, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmeler yapıp mağdur olanları bilgilendireceklerini söyledi:

EKSİĞİ GEDİĞİ GÖRÜP, İLETMEK ZORUDAYIZ
Muhalefetin görevi milletin avukatlığını yapmaktır. İktidar partilerinin işi çoktur, bizimse zamanımız vardır çünkü biz hizmetin içinde yer almadığımız için eksiği gediği görüp iktidara bunu iletmekle ilgili bir görevdir bu, bu görevi yapmak için buradayız. Dolayısıyla arkadaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi, çok hızlı bir biçimde giderilmesi uzamaması için.

Mesela bir arkadaşımızın yanında 8 kişi çalışıyormuş. Bir dürümcüde 50 kişi çalışıyormuş. Bunların dolaylı dolaysız sistemini düşündüğümüz zaman pandemi döneminde pek çok insanın aynı zamanda sadece dükkan sahiplerinin değil orada çalışanların onların ailelerinin, hatta köylünün yetiştirdiği ürünün de satıldığı işlendiği alanlar buralar.

Dolayısıyla bu mağduriyetlerin çok daha geniş olduğu ortaya çıkıyor. Bunların giderilmesi için bir muhalefet partisi lideri olarak benim üzerime ne düşüyorsa onu yapmak ve yerinde öğrenmek için geldim.