Meral Akşener şiir okuyarak Mansur Yavaş'ı mı hedef aldı? 'Korkak Yavaş' vurgusu ile alkışlar koptu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis'teki grup toplantısında şiir okudu. Akşener'in okuduğu şiir ile Mansur Yavaş'ı hedef aldığı öne sürüldü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis'teki grup toplantısında 'hür ve müstakil' şekilde yerel seçimlere girme kararı ile ilgili ilk kez konuştu. Akşener, "Adına ittifak dedikleri bu maskeli baloya boyun eğmeyeceğiz. Hür ve müstakil olarak dimdik yürüyeceğiz." dedi.

"MASKELİ BALOYA BOYUN EĞMEYECEĞİZ"

Akşener şöyle konuştu:

"Televizyonlarıyla, kalemşörleriyle ve maaşlı yorumcularıyla bizi yaylım ateşine tutacaklar. Bunu her iki taraf beraber yapacak. Bu ülkede milletimizden başka kimseye yaranamıyoruz. Bir taraf başka türlü hakaret ediyor öbür taraf başka türlü. Ortak noktaları bizim hür ve müstakil olarak seçime girmemiz engellemek. İki gündür izliyorum hiçbirinin birbirinden farklı yok. Adına ittifak dedikleri bu maskeli baloya boyun eğmeyeceğiz. Hür ve müstakil olarak dimdik yürüyeceğiz."

 

Meral Akşener'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a gönderme olarak algılanan bir şiiri de okuması gündem oldu.

MANSUR YAVAŞ'I MI HEDEF ALDI?

Akşener'in okuduğu şiir şöyleydi:

"Kopunca bir büyük savaş, Er tez gider, korkak yavaş Yüreksize akçayla aş, Erlere meydan görünür."

İYİ Parti Genel Başkanı şiir okuduğu sırada 'korkak yavaş' ifadesini kullanırken o anlarda alkış sesleri yükseldi.