Meral Akşener'den Süleyman Soylu'ya 'siyasi cinayetler' tepkisi: Yakışmaz!

Meral Akşener'den Süleyman Soylu'ya 'siyasi cinayetler' tepkisi: Yakışmaz!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı ziyaret ettikten sonra açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hem ziyaretle ilgili hem de "siyasi cinayet" konusu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı ziyaret ettikten sonra açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hem ziyaretle ilgili hem de Türkiye'nin önemli gündemlerinden olan "siyasi cinayet" konusu hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Erbakan'a, partisinin "İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" çalışmasını takdim ettiğini söyleyen Akşener, görüşmede, Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlar, dış politika ve ekonomi konularını da ele aldıklarını kaydetti.

Bu görüş alışverişinin devam edeceğini belirten Akşener, "Bu unutulmuş istişare mekanizmasını, bizi yönetenlere de hatırlatırız. Kutuplaştırmaktan, insanları birbirinin karşısına dikmekten, ayrışma noktalarımızı öne koymaktan vazgeçerler" dedi.

SİYASİ CİNAYET AÇIKLAMASI

Açıklamaların ardından Akşener, bir gazetecinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Siyasi cinayet kaygım var" ifadesine ilişkin bir sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Sayın Kılıçdaroğlu, bu ülkenin ana muhalefet partisi Genel Başkanı, dolayısıyla kendisine böyle duyumlar geliyordur, ciddiye alınacak biçimde geliyordur ki kamuoyuyla paylaşmıştır. Dolayısıyla bu duyumların ciddiye alınmasının yolu, kendisine bu bilgilerin kaynağının sorulmasından geçer. Onu da yapacak olan Cumhuriyet savcılarıdır. Ciddiyet bunu gerektirir. Dedikodu yapmak, 'FETÖ taktiği' diyerek hafifletmeye gayret etmek, bir İçişleri Bakanı'na hem de bu derece tecrübeli bir İçişleri Bakanı'na hiç yakışmaz, FETÖ meselelerini de sulandırır. Onun için Sayın Kılıçdaroğlu'ndan, bu bilgilere nereden, nasıl ulaştığına, ciddiyetine dair resmi, kamuoyunu hoplatmadan, bilgilerin alınması lazım."