Meral Akşener'in oğlu hangi arabaya biniyor? Villa ve yalı iddialarına yanıt geldi

Meral Akşener'in oğlu hangi arabaya biniyor? Villa ve yalı iddialarına yanıt geldi

İYİ Parti'nin eski Genel Başkanı Meral Akşener, oğlu ile ilgili sessizliğini bozdu. Villa ve yalı iddiası ise ortalığı birbirine kattı.

Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, İYİ Parti’nin eski Genel Başkanı Meral Akşener’in oğlu için dikkat çeken iddialar ortaya atmıştı. Enginyurt, Fatih Akşener’in işsiz olduğu halde güzel arabaları, Fransa’da yalısı ve Beylerbeyi’nde villası olduğunu öne sürmüştü.

"TOGG'DAN BAŞKA ARACI YOK"

Akşener’den iddialara ilişkin yazılı açıklama geldi:

"Cemal Enginyurt’un iddia ettiği gibi Fatih Akşener’in “Fransa’da yalısı” yahut Beylerbeyi'nde “çok güzel oturulacak evi” yoktur. Şahsına ait TOGG marka aracı dışında aracı da yoktur.

Cemal Enginyurt bu programın devamında “…2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Meral Akşener, Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı Meral Akşener'in o gün Aydın Doğan'a tazminattan dolayı 140 milyar borcu vardı. Sayın Bahçeli ödedi borcunu. Sayın Bahçeli ödedi, hiç de söylemedi ödedim diye. Böyle de kibar bir adamdır ha, böyle de beyefendi bir insandır, hiç söylemez. Ben söylüyorum. Yalanlasınlar, çıksınlar. 2004 Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğu dönemde...” biçiminde hayal ürünü söylemlerine devam etmiştir. İlgili olayın yaşandığı dönemin tanıkları olan Sayın Devlet Bahçeli ve Sayın Aydın Doğan tarafından bilindiği üzere, bu asılsız iddianın hiçbir gerçekliği yoktur. Şahsım ve ailem adına, Sayın Devlet Bahçeli tarafından Sayın Aydın Doğan’a herhangi bir ödeme yapılmamıştır.

"ASILSIZ VE GERÇEK DIŞI İTHAMLAR"

Cemal Enginyurt uzunca bir süredir, şahsım, ailem ve yakın çevrem hakkında, asılsız ve gerçek dışı ithamlar, iddialar ileri sürmektedir. Cemal Enginyurt’un dile getirdiği bu iddia ve ithamların, tahkir ve atıf cürüm mahiyetinde olduğu ortadadır. Bu iddiaların hiçbir gerçekliği yoktur. Cemal Enginyurt’un kendi hayal dünyası içerisinde oluşturduğu beyanları kesinlikle kabul etmiyoruz.

Yalan haberin yayılması ve halkın yanlış bilgilendirilmesi amacıyla yapılan ve “çamur at izi kalsın” anlayışıyla sergilenen, atıf cürüm ve tahkir niteliğini haiz bu davranışlara karşı tarafımızca yasal yollara başvurulacaktır. Şahsın bu iddia ve ithamlarını hukuk önünde ispatlaması gerekir.

"İTİBARIMI ZEDELEME AMACI TAŞIMAKTADIR"

Bu nedenle 07.06.2024 tarihinde şahsımı ve ailemi küçük düşürmeye yönelik beyan ve ifadeler içeren program, itibarımı zedelemekte, şeref, onur ve saygınlığıma gölge düşürme amacı taşımaktadır.

Cemal Enginyurt’un ileri sürdüğü asılsız ve iftira niteliğindeki hususların doğru olmadığının kamuoyu tarafından anlaşılması, dedikodu ve yanlış bilginin daha fazla yayılmasını önlemesi ve şimdiye kadar bu yayın nedeniyle yanlış bilgilendirilen kamuoyunun, ortaya atılan iddiaların gerçek dışı olduğunu öğrenmesi için işbu açıklamamızın, tekziben yayınlanmasını rica ederim."